Иако имаше куп интересни игри во оваа епизода, сепак најзабавен дел од целата епизода е почетокот на епизодата во која ГГ теоретизираат за следната Diablo ...
| | веќе видена

Во периодот од 19ти до 21ви октомври се одржа 7-то издание на Стартап Викенд во просториите на CEED HUB, каде над 50 млади и креативни луѓе земаа учество и ...
сите 2 | | | веќе видена

Оваа недела ја одбележуваме 50 годишнината од слетувањето на Apollo 7. На 22 октомври 1968 командниот модул на Apollo 7 слета во близина на Бермуда. Волт ...
| | веќе видена

Возбудата по виртуелната реалност забавува. Главна причина за ова секако е недостатокот на квалитетни содржини, но и високата цена на уредите. Надградбата на ...
сите 3 | | | веќе видена

Samsung претстави нов 2 во 1 хибрид. Galaxy Book 2 е нов уред кој може да се користи како таблет или лаптоп. Оваа верзија на уредот доаѓа со Qualcomm ...
сите 3 | | | веќе видена

next