Организаторите на првата годишна македонска Конференција за е-трговија , која ќе се одржи на 26-ти октомври во хотел Мериот во Скопје, ја објавија финалната ...
сите 20 | | | веќе видена

Facebook објави дел од деталите од истрагата за безбедносниот кој беше објавен минатата недела. Едно од изненадувањата е дека во нападот всушност се зафатени ...
сите 8 | | | веќе видена

Најголемата друштвена мрежа додаде нова функционалност која на корисниците ќе им овозможи да си додадат 3д слики. Станува збор единствено за „козметичка“ ...
сите 9 | | | веќе видена

Овој текст е дел од серијалот “ФИТР грантови” во кои што ги контактиравме фирмите кои имаат ИТ решенија од 79-те добитници на последниот повик за грантови на ...
сите 30 | | | веќе видена

CEE Startup Challenge во организација на CEE Business Angels Network и Vestbee започна. Станува збор за најголемиот европски онлајн натпревар за стартапи и ...
сите 4 | | | веќе видена

Град Скопје има нова идеја како да се справи со ѓубрето во градот. Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, објави дека градот ќе купува нови паметни ...
сите 10 | | | веќе видена

Sony полека се подготвува за наследникот на својата исклучително популарна конзола, PlayStation4. Засега компанијата не излегла со официјална потврда дека ...
сите 5 | | | веќе видена

next