Изминатава недела Асоцијацијата за е-трговија на Македонија (АЕТМ) во присуство на своите членови, соработници и партнери во духот на предновогодишното ...
сите 15 | | | веќе видена

Рејчел Ендрјус е основач на Perch CMS и Notist, уредник e на Smashing Magazine и е веб девелопер веќе 19 години, подолго отколку што постои CSS. На Software ...
| | веќе видена

На крајот на секоја година Google ги претставува најчесто пребаруваните термини, прашања и трендови. Дали знаете на пример: „Што е почесто пребарувано Марс или ...
сите 7 | | | веќе видена

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија и Стопанска комора за информатички и комуникациски технологии – МАСИТ , потпишаа меморандум за соработка, со цел ...
сите 14 | | | веќе видена

Најголемата друштвена мрежа споделувала многу повеќе податоци од своите корисници со своите партнери отколку што откри претходно. Apple, Microsoft, Amazon, ...
сите 26 | | | веќе видена

next