Mакедонската веб продавница за смарт уреди Смартус и оваа година ви нуди големи попусти за Black Friday.Погледнете го богатиот каталог, искористете ги ...
сите 22 | | | веќе видена

Сите се надевавме дека пандемијата, по две активни години и пронаоѓање на вакцините, брзо ќе стане минато и ќе можеме да се вратиме на нормалниот живот. За жал ...
сите 8 | | | веќе видена

Трајче е дел од ⋮IWConnect веќе 4 години, а работи како Технички консултант во одделот DevOps. Со помош на неговата упорност, тимски дух и желба постојано да ...
сите 5 | | | веќе видена

на кратко Дигиталниот идентитет е функционален во Македонија од октомври, 2021. НЛБ Банка е првата банка што го интегрираше во своите процеси. Барања за нов ...
сите 24 | | | веќе видена

Откако во јуни годинава, владата на Ел Салвадор го изгласа т.н. Bitcoin закон , кој практично ја прогласи криптовалутата Bitcoin за валидна валута од септември ...
сите 18 | | | веќе видена

Нема никакво сомневање во огромната моќ на Netflix. Оваа платформа за гледање филмови овозможува квалитетни и флексибилни можности за стриминг на бројни видео ...
сите 20 | | | веќе видена

Последните две години соочени сме со ситуација која не натера да живееме на еден малку поинаков начин. Пандемијата не одвои од најблиските, но и од колегите. ...
сите 8 | | | веќе видена

Пред неполн месец во Македонија се лансираше проектот за дигитален идентитет (eID) , кој им е достапен на сите граѓани, а согласно со меморандумот потпишан ...
сите 42 | | | веќе видена

next