Промените во Ethereum мрежата (можеби) доаѓаат во август, копачите со нови правила на игра


Падот на крипто-берзата последниве неколку недели без сомневање е болна реалност за сите кои инвестирале во криптовалутите или во опрема за копање, а највеќе ...
| | веќе видена | слични

Бинанс, (“Binance”) најголемата светска берза за криптовалути во однос на обемот на тргување, објави дека потпишала партнерство со Кристијано Роналдо за ...
| | веќе видена | слични

Неодамнешниот пад на цените на биткоинот, етерот и другите токени доведе до сложен синџир на стабилни монети, платформи за заеми и компании за трговија. Она ...
| | веќе видена | слични

„Мислам дека најлошото веројатно помина. Сведоци бевме на прилично остар пад, рече Чангпенг Жао, извршен директор и основач на берзата за криптовалути Binance, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Тргувањето со крипто е сè повеќе слично на американската берза од доцните 1920-ти, забележа шефот на швајцарското финансиско ...
| | веќе видена | слични

Како одговор на падот на пазарот што го привлече вниманието на луѓето ширум светот, натрупувањето и позајмувањето криптовалути на крајот може да потпадне под ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Бугарската дипломатија имаше огромен успех затоа што успеа да ги одбрани и внесе во текстовите овие позиции, кои се разликуваа дури и во Бугарија. Сè е ...
сите 468 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 553 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 304 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промените во Ethereum мрежата (можеби) доаѓаат во август, копачите со нови правила на игра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: