„Викиликс“: Америка сака да го осуди Асанж на смртна казна


2 копии

Експертите за човекови права на Обединетите нации изразија загриженост во врска со „несразмерната пресуда” од 50 недели затвор за основачот на „Викиликс“, ...
| | веќе видена | слични

Основачот на „Викиликс“ Џулијан Асанж ја почна својата најтешка битка, обидувајќи се да избегне екстрадиција во САД, откако завчера беше осуден на 50 недели ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Следното сослушување на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, пред судот во Лондон, по повод барањето на САД за негова екстрадиција, ќе биде одржано на 30-ти ...
| | веќе видена | слични

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, изјави денеска пред судот во Лондон дека нема да се согласи да биде испорачан на САД, каде што е обвинет за планирање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Државниот завод за статистика вчера еден ден по официјалниот почеток на пописот излезе со соопштение во кое напомена дека апликацијата за попишување, наменета ...
сите 459 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 523 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 443 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 662 | | | веќе видена

Упатените во темите на безбедносните прашања сметаат дека изјавата на бугарскиот претседател Радев во јавноста, во која ги повикува безбедносните служби на ...
сите 274 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по контроверзните предлози на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за разрешување на македонско бугарскиот спор. Откако првично ...
сите 183 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 391 | | | веќе видена

Владата најавува ново задолжување преку еврообврзница од 700 милиони евра. Овие пари власта ќе ги позајми пред изборите со што се спрема за нов поткуп. Заев со ...
сите 389 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска се огласи во врска со реакциите за правата на бугарската заедница во Македонија. -Во јавноста се појавија реакции ...
сите 40 | | | веќе видена

Членот на српскиот Кризен штаб, епидемиологот Предраг Кон изјави дека моменталната состојба не може да се игнорира и дека состојбата во Белград е ...
сите 160 | | | веќе видена

„Жал ми е што овие криминални банди успеаја да го срушат СЈО. Наместо криминалците да завршат во затвор, СЈО завршија. Нема да дозволиме да го рушат МВР. Кога ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Викиликс“: Америка сака да го осуди Асанж на смртна казна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: