Викиликс: САД сакаат да го осудат Асанж на смртна казна


2 копии

Експертите за човекови права на Обединетите нации изразија загриженост во врска со „несразмерната пресуда” од 50 недели затвор за основачот на „Викиликс“, ...
| | веќе видена | слични

Основачот на „Викиликс“ Џулијан Асанж ја почна својата најтешка битка, обидувајќи се да избегне екстрадиција во САД, откако завчера беше осуден на 50 недели ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Следното сослушување на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, пред судот во Лондон, по повод барањето на САД за негова екстрадиција, ќе биде одржано на 30-ти ...
| | веќе видена | слични

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, изјави денеска пред судот во Лондон дека нема да се согласи да биде испорачан на САД, каде што е обвинет за планирање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Нашата најдобра фудбалска репрезентација е подготвена за дебито на едно големо натпреварување, а за тоа ќе има и поддршка од верните навивачи. Македонија Со ...
сите 466 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче само што ги објави денешните податоци за бројот на новозаразени и оздравени пациенти од корона вирусот. Во неговиот пост ...
сите 527 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 170 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 379 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Викиликс: САД сакаат да го осудат Асанж на смртна казна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: