Червар: Македонија ќе биде мотивирана, ќе има повеќе навивачи од Хрватска

Денеска Минхен и останатите градови домаќини на Светското првенство ќе ги пречекаат земјите учесници. Нашите момци веќе тргнаа кон Германија, се очекува за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез не беше расположен по убедливиот пораз од Хрватска во третото коло од Светското првенство ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Македонскиот капитен Кирил Лазаров ја посочи реализацијата на двете страни како главна причина за тоа што нашиот национален состав претрпе тежок пораз од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Хелсински во обид за спас на надежите во Скопје. Меѓу германското да и француското не – Финска, како претседавач со Унијата бара компромис. Советот на ЕУ да ...
сите 507 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 230 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Червар: Македонија ќе биде мотивирана, ќе има повеќе навивачи од Хрватска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: