Кривични пријави против 11 лица за третманот на штитеничката од домот „25 Мај“


Министерството за труд и социјална политика поднесува 11 кривични пријави за случајот во Заводот за згрижување на деца со воспитно-социјални проблеми и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јавноста се уште е во шок поради случајот со злоставување на малолетници во домот 25 Мај. Дека темата е актуелна покажа и емисијата Несомнено во која гостуваше ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Дали и други помали девојчиња од домот 25 мај биле сексуално злоупотребувани од постари штитеници? Овие сомневања доаѓаат од првиот човек на детската амбасада ...
| | веќе видена | слични

Европскиот центар за правата на Ромите достави три кривични пријави за случаите со силувањето на трите штитенички од „25 Мај“. Од овој Дом информираат дека се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Постојат сомнежи дека и други девојчиња во домот 25 мај се сексуално злоставувани од постари штитеници, вели првиот човек на детската амбасада Меѓаши. Според ...
| | веќе видена | слични

По неколку кривични основи треба да се гонат лицата што се виновни за сексуалното злоставување на тринаесетгодишната штитеничка од Домот „25 мај“ – смета ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и ...
сите 705 | | | веќе видена

Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ вели дека партијата чиј член е смета дека ова нема да претставува попис на резидентното население, оти ...
сите 260 | | | веќе видена

Ненад Јосифовиќ, вработен во Орка Холдинг, сведочеше на денешното рочиште за предметот „Трезор“, последно од доказната постапка. Јосифовиќ беше меѓу ...
сите 235 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 224 | | | веќе видена

Нема ден да нема нов скандал и ново забегување во самобендисните изјави на државниот политички врв. Министер за одбрана, втор чин во партијата на власт вели: ...
сите 333 | | | веќе видена

Единаесет полициски службеници беа повредени во петокот на протестите за случајот „Монструм“. Иако се очекуваа немири, како и на претходните вакви протести, и ...
сите 153 | | | веќе видена

„Сите обвинувања, лаги и спинови за наводни договори со власта за бегството на Мијалков, создадени во белиот дворец, паднаа во вода.На површина исплива ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривични пријави против 11 лица за третманот на штитеничката од домот „25 Мај“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: