Унијата на жени и денеска со хуманитарна акција, меѓу жителите на поплавените подрачја


Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ и денес директно на терен помеѓу жителите на населеното место Економија ја доставуваше собраната хуманитарна помош од големата ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС) денеска од кризните подрачја денеска ги повлекува сите 96 камиони и багери кои биле ангажирани во расчистување. Во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

96 ангажирани машини денеска се повлекуваат од регионите коишто беа погодени од невремето, соопшти директорот на Дирекцијата за заштита и справување Шабан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска се повлекуваме од поплавените подрачја и сакам да информирам дека бевме ангажирани со вкупно 96 машини, односно тоа е целата механизација со која ...
| | веќе видена | слични

Дирекцијата за заштита и спасување се повлекува од поплавените подрачја. Директорот Шабан Салиу вели дека кризната состојба е завршена, и повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични

Меморијален турнир во мал фудбал во скопско Љубанци се одржува традиционално од 1974 година, а доби меморијален карактер во 2001 година кога почна да се игра ...
| | веќе видена | слични

Иако закажан за 12 август, поради активностите поврзани со поплавените подрачја , отварањето на меморијалниот турнир Љубанци 2016 беше одложено. Исто така сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека Македонија тоне во корупција и не прогласија за хибриден режим, владата единствено се фали дека сме членка на НАТО, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 785 | | | веќе видена

Добра вест за беровчани и пехчевци. Два од трите позитивни случаи на вирусот Ковид-19, денес се регистрирани како оздравени пациенти, со што на крајниот Исток ...
сите 549 | | | веќе видена

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 171 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 125 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Неспособноста на Владата се повеќе се гледа. Македонија во последно деноноќие има 37 новозаболени, а Словенија 4 дена по ред нема заболен од Ковид-19, се вели ...
сите 174 | | | веќе видена

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
сите 217 | | | веќе видена

Секое одложување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Унијата на жени и денеска со хуманитарна акција, меѓу жителите на поплавените подрачја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: