Украина и Џамала со „1944“ - победник на 61 издание на Изборот за песна на Евровизија


Во саботата на 14 мај во „Ериксон Глоуб Арената “ со големото финале финишираше и годинашното издание на најголемиот музички и телевизиски спекакл во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии
2 копии
3 копии

Годинешниов Евросонг, 61. по ред, ѝ донесе победа на Украина и на нејзината претставничка Џамала, меѓутоа сѐ погласни се шпекулациите дека во тек на ...
| | веќе видена | слични

Откако на Јутјуб се прошири видеото од концертот на украинската победничка на Евровизија Џамала на која ја изведува победничката песна една година пред ...
| | веќе видена | слични

Татарка од Крим, Џамала, која победи на годинешното издание на Евросонг под знамето на Украина, поради кое се дигна многу прашина, успеа да ја измами цела ...
| | веќе видена | слични

Не престануваат контроверзиите околу неодамна завршениот Евросонг и победничката на Украина, Џамала, Татарка од Крим. Тензиите сè уште не се смирени, па така ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 453 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари нема решено дали ќе биде во идниот владин состав како министер. Тој потврди дека дел од пишувањата на некои медиуми ...
сите 272 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Денеска во 01.05 часот во ОВР Неготино било пријавено дека на крстосница од улицата „Маршал Тито“ и улицата „Ацо Аџи-Илов“ во Неготино се случила сообраќајна ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украина и Џамала со „1944“ - победник на 61 издание на Изборот за песна на Евровизија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: