Во неколку сообраќајки еден починат, двајца се борат за живот

Едно момче почина, две други се борат за живот, а уште двајца и едно дете се повредени, во три одделни сообраќаји што се случиле во неделата во Тетовот, Скопје и во Гоствар. Имено, во сообраќајна незгода што се случила во во 10.05 часот во Скопе на ул. „Александар Урдаревски“ , автомобил „Нисан“ со скопски регистарски ознаки, управуван од К.Б. (22) од Скопје, удрил во оградата на ТП „Винце Комерц“. На местото на настанот починал сопатникот Т.М. (23) од Скопје. Возачот К.Б. со екипа на Итна медицинска помош бил однесен во болницата „Св.Наум Охридски“, каде му се констатирани тешки телесни повреди и се наоѓа во животна опасност. Истиот ден, во 3.50 часот на регионалниот пат Волковија-Тетово се случила сообраќајна незгода во која автомобил „Форд Ескорт“ со тетовски регистарски ознаки, управуван од Ж.Б. (21) од Тетово, излетал надвор од коловозот. Во незгодата со тешки телесни повреди, опасни по живот, се здобил сопатникот во Ј.И.(21), а со телесни повреди се здобиле возачот и сопатникот Ѓ.Ј. (21), сите од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во сообраќајката учествувале возило марка „фиат пунто“ со скопски регистарски таблички и автомобил „форд фиеста“ со светиниколски таблички Растечено масло по улицата и еден превртен автомобил на покрив е епилогот од денешната сообраќајка што се случи на улицата „Никола Тесла“, во скопската населба Карпош 1, пренесува Телеграф. Во сообраќајката учествувале возило марка „фиат пунто“ со скопски регистарски таблички и автомобил „форд фиеста“ со светиниколски таблички. До несреќата најверојатно дошло во моментот кога возилото „фиеста“ излегувало од попречна уличка, при што се случил директен судир со „пунтото“, кое по сè изгледа се движело од булеварот „Партизански одреди“ кон булеварот „Илинден“. „Пунтото“ е превртено на покрив, а кај „фиестата“ нема поголеми оштетувања, односно има само мали нагмечувања на хаубата. Според очевидци, во сообраќајната незгода нема потешко повредени, а во моментов екипа на МВР прави увид на местото на настанот.
| | веќе видена | слични

Попладнево во скопската населба Карпош се судрија „фиат пунто“ со скопски регистарски таблички и „форд фиеста“ со светиниколски таблички. При несреќата „пунтото“ се превртело на покрив, а кај „фиестата“ нема поголеми оштетувања. Нема повредени. Полицијата врши увид. Фото: А1он
| | веќе видена | слични

Сообраќајната несреќа го отежна сообраќајот на улица Никола Тесла, во населбата Карпош 1 во Скопје. Автомобил марка Форд Фиеста удрил во Фиат Пунто, при што возачот на пунтото изгубил контрола и се превртел. Полицијата врши увид, а за среќа нема повредени! Испратено од: Владимир
| | веќе видена | слични

Страшна сообраќајка во Карпош 1. Во сообраќајната несреќа учествувале две возила и тоа марка „Фиат пунто“ со скопски регистарски таблички и автомобил „Форд фиеста“ со светиниколски таблички. Сообраќајката се случила на улицата Никола Тесла во Карпош1. Се претпоставува дека до несреќата дошло во моментот кога моторното возило „фиеста“ излегувало од попречна улица, при што дошло до директен судир со возилото „пунто“. Превртено на покрив е возилото марка „Пунто“, а другото возило нема големи оштетувања. Моментално, МВР прави увид на местото на настанот. ФОТО: Телеграф.мк
| | веќе видена | слични
2 копии

Сообраќајна несреќа се случи попладнево на улицата „Никола Тесна“ во скопската населба Карпош 1. Во сообраќајката учествувале возило марка „Фиат пунто“ со скопски регистарски таблички и автомобил „Форд фиеста“ со светиниколски таблички. До несреќата најверојатно дошло во моментот кога возилото „фиеста“ излегувало од попречна уличка, при што се случил директен судир со „пунтото“ кое по сè изгледа се движело од булеварот „Партизански одреди“ кон булеварот „Илинден“. Според очевидците, во сообраќајната незгода нема потешко повредени, а во моментов екипа на МВР прави увид на местото на настанот. Фото: Телеграф.мк
| | веќе видена | слични
2 копии

На социјалната страна на „Ѕидот на сообраќајниот срам“ се појави фотогарфија на која се гледа дека во скопската населба Влае пред два часа се случила сообраќајна несреќа. Нема информации дали во сударот има повредени или станува збор за материјална штета. Погледнете...
| | веќе видена | слични

Сообраќајна несреќа се случи попладнево на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје, спроти Соборниот храм „Св. Климент Охридски“. На коловозот се гледа легнат мотоцикл и кацигата на возачот. Засега немаме информации дали во сообраќајката учествувало и друго возило и дали има повредени. Во тек е полицискиот увид.
| | веќе видена | слични

ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА КАЈ МОСТОТ НА РЕКАТА ЛЕПЕНЕЦ ВО СКОПЈЕ Седумдесет и двегодишен кочанчанец бил усмртен со воз во близина на мостот на реката Лепенец близу скопското село Бардовци. Несреќата ја потврдија и од полицијата. Според нив, вчера околу 7 часот, воз што сообраќал на релацијата Кичево - Скопје удрил во 72-годишниот Стоица П. од селото Тораница, Кочанско, кој се движел по пругата. Од ударот и здобиените повреди Стоица починал на самото место. Увид на местото на несреќата извршила полицијата и јавен обвинител, по што телото било предадено на обдукција. Засега сe уште не се знае дали се работи за самоубиство или пак за несреќа на пругата. (П.А.Л.)
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новиот обвинител на Република Македонија, по денешното разрешување на досегашниот, Марко Зврлевски, согласно Законот за јавно обвинителство, го именува ...
сите 663 | | | веќе видена

Северна Кореја може да се исправи пред тешки воени последици доколку преземе воени дејствија, изјави американскиот министер за одбрана, Џејмс Матис, цитиран од ...
сите 249 | | | веќе видена

Со разрешувањето на Марко Зврлевски, пропадна последниот обид на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) да го заштити криминалот во редовите на ...
сите 183 | | | веќе видена

Појасите, што ги носеа петтемина ликвидирани терористи во Камбрилс, биле лажни, изјави каталонскиот премиер Карлес Пуџдемон за локалното радио. Веста е ...
сите 247 | | | веќе видена

Талат Џафери го оправда незаконското гласање на пратениците на парламентарното мнозинство така што го изманипулира Законот за Собрание. И покрај мислењето на ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во неколку сообраќајки еден починат, двајца се борат за живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: