Време: Неделала ќе имаме релативно високи температури за декември

18 копии

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, по котлините со утринска магла и ниска облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од девет до 18 степени. Во Скопје сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата ќе достигне до 11 степени. Во текот на работната недела ќе се задржи стабилно и суво со релативно високи дневни температури на воздухот. Во утринските и претпладневните часови во котлините и речните долини, особено во централните делови ќе има ниска облачност и појава на магла и таму преку денот температурата нема многу да се покачува.
| | веќе видена | слични
17 копии

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со умерен северен ветер. Претпладне во западните делови се уште ќе има услови за провејување на снег. Попладне облачноста ќе се намалува. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од два до девет степени. Во Скопје претпладне променливо облачно со умерен северен ветер, а попладне со сончеви периоди. Утринската температура ќе се спушти до нула, а дневната ќе се искачи до пет степени. За време на викендот ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и малку потопло. Утре дневните температури ќе се движат од шест до 12, а во недела од пет до 14 степени. В недела по одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла.
| | веќе видена | слични
2 копии

Денешново утро, како што и беше најавено, е облачно Нема да има промени претпладне, додека од доцна попладне се очекува постепено разведрување. Повремено ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, велат од метеопро.мк. Во текот на денот температурата ќе има максимални вредности од 4°С до 6°С, односно околу 8°С во гевгелискиот регион. На повисоките места до 3°С. Во сабота се очекува претежно ведро време. Минимални услови за формирање на слаба магла по котлините ќе има наутро. Температурата ќе биде во пораст и ќе има вредности од 8°С до 10°С, а ана југоисток до 13°С. Слично време како, во сабота, се очекува и во недела. Температутрата во однос на сабота ќе биде повисока за околу 2°С.
| | веќе видена | слични
3 копии

Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од два до девет степени. Во Скопје претпладне променливо облачно со умерен северен ветер, а попладне со сончеви периоди. Утринската температура ќе се спушти до нула, а дневната ќе се искачи до пет степени. За време на викендот ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и малку потопло. Утре дневните температури ќе се движат од шест до 12, а во недела од пет до 14 степени. В недела по одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла.
| | веќе видена | слични
2 копии

МАКЕДОНИЈАВо раните утрински часови во делови од западна Македонија како и во Охридско-Преспанскиот и Пелагонискиот регион постојат услови за провејување на слаб снег.Во текот на денот ќе биде претежно облачно со услови за повремени сончеви периоди попладне, ветровито и студено.Ќе дува доумерен засилен северозападен и североисточен ветер. Утринските температури од -5 до 3 степени, додека пак максималните дневни од 0 до 11 степени.СКОПЈЕВо Скопје во петок ќе биде претежно облачно, ветровито и студено. Ќе дува доумерен северозападен ветер. Утринската температура од 2 степени, а максималните дневни ќе достигнат до 6 степени.МАКЕДОНИЈА 5 ДЕНАВо деновите од викендот ќе биде сончево и малку потопло, но со студени утра и ноќи.Во сабота утрински температури од -7 до 0, а дневните од 2 до 13 степени.Во недела наутро од -8 до 0 преку ден со температури до 4 односно до 14 степени.Во понеделник и вторник ќе продолжи стабилното време со локална облачност и пораст на температурите, па дневните ќе се движат од 5 до 15 ...
| | веќе видена | слични

За време на викендот ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и малку потопло. В сабота дневните температури ќе се движат од шест до 12, а во недела од пет до 14 степени. В недела по одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла.
| | веќе видена | слични

За време на викендот ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и малку потопло. За време на викендот ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и малку потопло. В сабота дневните температури ќе се движат од шест до 12, а во недела од пет до 14 степени. В недела по одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла.
| | веќе видена | слични
5 копии

Претежно облачно време со умерен северен ветер ќе имаме денес, но затоа викендов ќе може да уживате. Според најавите утре ќе биде променливо облачно на места со умерен северен ветер, а попладне облачноста ќе се намали. За време на викендот, според информациите од УХМР, ќе преовладува сончево и малку потопло време со мала до умерена облачност.
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска во Македонија се очекува продор на студена воздушна маса од север, со која пристига и засилен северозападен и североисточен ветер кој ќе ја растера маглата што ја имавме изминатите денови. Во текот на денот ќе биде претежно облачно и ветровито. Максималните дневни ќе се движат од 2 до 11 степени. До крајот на денот во Скопје времето ќе биде претежно облачно, ветровито и студено. Ќе дува доумерен северозападен ветер. Максималната дневна температура ќе се искачи до 6 степени.
| | веќе видена | слични
8 копии

Претежно облачно со умерен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Во ноќните часови во западните делови повремено ќе провејува снег. Утринските температури ќе се движат од -4 до 4 Целзиусови степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 0 до 9 степени. Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 1 и дневна до 5 степени. И во петок ќе биде променливо облачно со умерен северен ветер, кој ќе предизвика во петок и сабота да нема магла по котлините. За време на викендот ќе преовладува сончево и малку потопло време со мала до умерена облачност. The post Облачно со умерен ветер од северен правец appeared first on Актуелно24.мк .
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Во оваа трета фаза, не учествуваат пратениците од ВМРО-ДПМНЕ. Расправата ја следи Ивана Стојановска.  Нема барања за измени на амандманите, но има за ...
сите 440 | | | веќе видена

СДСМ со соопштение враќа на прес-конференцијата на Наум Стоилковски кој денеска побара оставка од министерот за надворешни работи, Никола Димитров. „Нема ...
сите 163 | | | веќе видена

Две најтешко повредени жени, од патниците во македонскиот автобус кој излета кај Лесковац, се борат за живот на Клиниката за анестезија и интензивна терапија ...
сите 359 | | | веќе видена

Царинската управа вчера отвори истрага за царинскиот службеник Александар Трајковски, кој беше фотографиран со експремиерот Никола Груевски, азилант, во ...
сите 83 | | | веќе видена

Снимката која ја вознемири јавноста покажува човек кој за малку не настрада од воз.Имено, на снимката може да се види како еден безгрижен минувач избегнува ...
сите 75 | | | веќе видена

 Тоа што со законот не се дозволи целосна амнестија за 27 април, а сепак опозициските  пратеници гласаа за законот, според дел од експертите говори за поделби ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Време: Неделала ќе имаме релативно високи температури за декември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: