ВМРО-ДПМНЕ: Груевски ќе оди кога ќе реши народот, а не Заев

Груевски ќе замине тогаш кога народот на избори ќе го процени тоа, а не кога аболицираниот Заев ќе сака,се наведува во пишаната реакција на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ за изјавата на премиерот Никола Груевски. „Заев нема да го гледа посакуваниот филм“, стои во реакцијата на ВМРО- ДПМНЕ. Од оваа партија сметаат дека креатор на кризата е Зоран Заев и неговите соработници.
| | веќе видена | слични
7 копии

Зоран Заев сака да ја излаже целокупната јавност, и Македонците, и Албанците, и Турците, и Србите, и Ромите, и Бошњаците, и Власите, дека се грижи за нив, а всушност сè што сака да направи е да се спаси себеси од криминалите што стојат зад него и зад неговата фамилија, пишува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција на СДСМ. Во писмената реакција на ВМРО-ДПМНЕ се наведува дека Заев сака да направи хаос за да дојде на власт без избори и да се заштити себеси од последиците од, како што се вели, неговото коруптивно однесување. – Граѓаните јасно му дадоа до знаење дека не поддржуваат вакво нелегално и деструктивно сценарио. Граѓаните сакаат стабилна држава, економски прогрес, нови фабрики и нови работни места – пишува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.
| | веќе видена | слични
7 копии

Зоран Заев продолжува да си замислува дека неговата гола битка за власт без избори и по секоја цена, другите не ја гледаат. Напротив, како одминув времето на се повеќе граѓани им е се појасно. Прочитано е ова деструктивно сценарио. Oва се наведува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на ткн. 38 бомба што во вторникот ја објави лидерот на опозиционата СДСМ, ЗОран Заев. Според владејачката партија, Заев е прочитан и затоа е нервозен, мафта и се заканува на сите. – Зоран Заев сака да ја излаже целокупната јавност, и Македонците и Албанците, и Турците и Србите и Ромите и Бошњаците и Власите, дека се грижи за нив, а всушност се што сака да направи е да се спаси себеси од криминалите кои стојат зад него и зад неговата фамилија“, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Според оваа партија, намерата на Заев е да прави хаос со цел да се прибере до власт без избори и, како што се вели во соопштението, да се заштити себеси од последиците од неговото коруптивно однесување кое што е познато и на сите граѓани во Македонија, но и на целата ...
| | веќе видена | слични

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ преку писмено соопштение реагира на денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ Зоран Заев на кој тој обелодени нов сет прислушувани разговори за наводни коалициски договори, и бизнис пазарење меѓу Груевски и Ахмети. Според ДПМНЕ сценариото на Заев е прочитано, а целта на опозицискиот лидер била насила да дојде на власт. „Зоран Заев продолжува да си замислува дека неговата гола битка за власт без избори и по секоја цена, другите не ја гледаат. Напротив, како одминува времето на се повеќе граѓани им е се појасно. Прочитано е ова деструктивно сценарио. Прочитан е Заев. Затоа е нервозен, мафта и се заканува на сите. Зоран Заев сака да ја излаже целокупната јавност, и Македонците и Албанците, и Турците и Србите и Ромите и Бошњаците и Власите, дека се грижи за нив, а всушност се што сака да направи е да се спаси себеси од криминалите кои стојат зад него и зад неговата фамилија. Неговата цел е да прави хаос со цел да се прибере до власт без избори и да се заштити себеси од ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ преку писмена соопштение реагираше на денешната 38-ма „бомба“ на СДСМ во кое посочи дека Зоран Заев сака власт без избори. Според владејачката партија, сценариото на Заев е прочитано и затоа тој е нервозен и се заканува на сите. „Зоран Заев сака да ја излаже целокупната јавност, и Македонците и Албанците, и Турците и Србите и Ромите и Бошњаците и Власите, дека се грижи за нив, а всушност се што сака да направи е да се спаси себеси од криминалите кои стојат зад него и зад неговата фамилија“, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Според оваа партија, намерата на Заев е да прави хаос со цел да се прибере до власт без избори и, како што се вели во соопштението, да се заштити себеси од последиците од неговото коруптивно однесување кое што е познато и на сите граѓани во Македонија, но и на целата меѓународна заедница. „Граѓаните јасно му дадоа до знаење дека не поддржуваат вакво нелегално и деструктивно сценарио. Граѓаните сакаат стабилна држава, економски прогрес, нови фабрики и нови работни места. Не сакаат ниска и ...
| | веќе видена | слични

Покрај од ДУИ, за денешната прес конференција на СДСМ, реагираа и од ВМРО-ДПМНЕ. Во реакцијата се вели дека Зоран Заев сакал да ја излаже целокупната јавност, и Македонците и Албанците и Турците и Србите и Ромите и Бошњаците и Власите, дека се грижи за нив, а всушност сè што сакал да направи било да се спаси себеси од криминалите кои стоеле зад него и зад неговата фамилија. Велат дека граѓаните јасно му дале до знаење дека не поддржуваат вакво нелегално и деструктивно сценарио. „Граѓаните сакаат стабилна држава, економски прогрес, нови фабрики и нови работни места. Не сакаат ниска и гнасна политика, како онаа на Заев. Финишот на политичката кариера на овој човек ќе се случи на следните избори кога тој ќе доживее пораз. Токму затоа бегаат од соочување со волјата на граѓаните. Нивната цел на сите веќе им е јасна, да се доберат преку нелегален и недемократски начин до власт и да се заштитат себеси од последиците на криминалот што го правеле“, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.
| | веќе видена | слични

Македонија покажа многу посилен капацитет и способност за зачувување на стабилноста отколку што се очекува од мала балканска држава со 2 милиони жители. Успеа да ја сочува етничката стабилност и покрај провокациите од исламската радикалната заедница уште со протестите против изградба на црква на плоштад кои сосема очекувано беа подржани од Милчин и Соросоидите. Етничката стабилност е сочувана иако со години СДСМ и СОРОС ги прозиваат ДУИ и ДПА дека се предавници на албанците затоа што не го подржуваат Заев, а ги повикуваат албанците на Отпор и насилни демонстрации за подршка на СДСМ. И последното искуство кое не е видено никаде во светот, полицајци со криминал по лична проценка и одлука да соберат туѓи прислушувани разговори и да ги продадат на политичка партија и со тоа да создадат уривање на институциите во Македонија, не помина. Што е доказ дека македонците повеќе сакаат инвестиции и вработувања и легална политика во рамки на закон, наспроти криминал и криминална политика на олигарси како што е струмичкиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Опозициската СДСМ во саботата реагираше на изјавата на премиерот Никола Груевски и повторно побара Груевски да се повлечи. „Соочен со неговото заминување од власта Никола Груевски очигледно има потреба да ја објаснува сопствената подготвеност да даде сè и да направи сè само да ја сочува својата фотелја.Само повлекување на Никола Груевски и формирање преодна Влада којашто ќе овозможи неопходни услови за организирање на фер и демократски избори може да ја нормализира земјата и да ја врати демократската, европската перспектива на Република Македонија“, реагираа од СДСМ. Според ВМРО-ДПМНЕ креатор на политичката криза во Македонија е лидерот на СДСМ, Зоран Заев и неговите соработници. „Груевски ќе замине тогаш кога народот на избори ќе го процени тоа, а не кога аболицираниот Заев ќе сака.Аболицираниот рекетар Зоран Заев нема да го гледа посакуваниот филм„, реагираат од ВМРИ-ДПМНЕ. Груевски во саботата изјави дека Заев ги одбил сите предлзи на меѓународните посредници и дека во Брисел не прифатиле ниту техничка, ...
| | веќе видена | слични

Креатор на кризата е криминалецот Зоран Заев и неговите соработници. Груевски ќе замине тогаш кога народот на избори ќе го процени тоа, а не кога аболицираниот Заев ќе сака. Аболицираниот рекетар Зоран Заев нема да го гледа посакуваниот филм, реагира Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ.Во соопштението СДСМ оцени дека повлекувањето на Никола Груевски е од државен интерес и дека неговото владеење е криминално.Претходно Груевски најави подготвеност за избори во најбрз можен рок, во „јули, септември, ноември или во април".
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ со соопштение одговори на прозивките на СДСМ за заминување на Никола Греувски, во кое вели дека „креатор на кризата е криминалецот Зоран Заев и неговите соработници“. „Груевски ќе замине тогаш кога народот на избори ќе го процени тоа, а не кога аболицираниот Заев ќе сака. Аболицираниот рекетар Зоран Заев нема да го гледа посакуваниот филм“ – се вели во кусото соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. Претходно СДСМ обвини дека „лично Никола Груевски и неговите соработници, со криминалното владеење и уништувањето на економијата, демократијата и европската перспектива на земјава се најголемите кочничари за иднината на Република Македонија. „Соочен со неговото заминување од власта Никола Груевски очигледно има потреба да ја објаснува сопствената подготвеност да даде сè и да направи сè само да ја сочува својата фотелја. Само повлекување на Никола Груевски и формирање преодна Влада којашто ќе овозможи неопходни услови за организирање на фер и демократски избори може да ја нормализира земјата и да ја врати ...
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 362 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 196 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Ве информираме дека согласно податоците од ДАМСКВ на ден 21.01.2019, среднодневните концентрации на РМ10 се под дефинираниот праг на алармирање од 188 g/m3, ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Груевски ќе оди кога ќе реши народот, а не Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: