Ние постојано се гледаме со жените и не сме како жените во СДСМ кои бараат членство во партијата два часа пред изборите, ние постојано сме со граѓаните и со ...
сите 42 | | | веќе видена

Дилан Ридер, возач на скејтборд и манекен од Калифорнија почина на 28 години од леукемија, пренесуваат американските медиуми. Дилан никогаш официјално не ...
сите 2 | | | веќе видена

За 17 проценти е зголемен бројот на патници кои се превезени преку двата македонски аеродроми во првите девет месеци од годинава споредено со истиот период ...
сите 9 | | | веќе видена

Општина Аеродром неодамна изгради нова улица „Новопроектирана 4“ меѓу новите згради во локалитетот Индустриска зона. Како што информираат од Општината, станува ...
сите 11 | | | веќе видена

Деветнаесет годишна девојка од Кичево вчера попладне пријавила дека истиот дека околу 16 часот додека се движела пеш кон нејзиниот дом била нападната. „Зад неа ...
сите 11 | | | веќе видена

Уште во 1963 година Харви Бол, уметник од Масачусетс, создаде икона без која не можеме да ја замислиме денешната преписка на мобилните телефони или ...
сите 12 | | | веќе видена

next