Вардар загуби во Кичево, Работнички и Металург ги поделија бодовите

2 копии

Македонија, 18 септември - Градските ривали Работнички и Металург играа без победник 2:2, во најинтересниот натпревар од седмото коло во Македонскиот ...
| | веќе видена | слични

Денеска се одиграа натпреварите од седмото коло од домашниот елитен фудбал. Дербито меѓу скопските екипи Работнички и Металург заврши 2:2. Другото дерби, она ...
| | веќе видена | слични

Во Првата МФЛ лига попладнево на програмата беа пет натпревари од седмото коло во кое најголемо внимание привлече тетовското дерби меѓу Тетекс и Ренова, иако и ...
| | веќе видена | слични

Во дербито на колото, Работнички ремизираше во дуелот со Металург со 2-2 и покрај водството на лидерот во првиот дел. Напредок во Кичево го изненади Вардар и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 59 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Tрговците треба да кажат ако имаат проблем со снабдувачите на прехранбени продукти за Инспекторатот да реагира, вели првиот човек на пазарна, откако голем дел ...
сите 200 | | | веќе видена

Од 19 септември, кога е донесена првата владина Одлука за намалување на цените, направени се над 550 надзори, издадени се преку 32 платни налога и изречени се ...
сите 118 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 183 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар загуби во Кичево, Работнички и Металург ги поделија бодовите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: