Зврлевски ја прими пријавата против Миленко Неделковски


Лицето М. Неделковски е персонификација на режимските новинари, кои во својата омраза и заслепеност го нарушуваат моралниот кредибилитет на македонското ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По доставувањето на текстот на Миленко Неделковски во кој тој повикува на линч на јавни личности до државниот јавен обвинител Марко Зврлевски, заштита за ...
| | веќе видена | слични

Новинарите кои се споменуваат во контроверзната колумна на водетелот Миленко Неделковски, објавена на порталот Дудинка.мк, каде се оцрнуваат нивните имиња и се ...
| | веќе видена | слични

Новинарите за кои Миленко Неделковски повикува на линч ќе побараат средба со амбасадорот Волерс и од него ќе бараат политички азил бидејќи им е загрозена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавниот обвинител на Македонија Марко Зврлевски на, прес-конференција за промоција на секторот за односи со јавност на Обвинителството, пред новинари и камери ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фронтот за слобода на изразување уште еднаш најостро го осудува говорот на омраза од Миленко на неговиот портал, кој поттикнува на насилство кон критички ...
| | веќе видена | слични

Кривична пријава против Миленко Неделковски денеска неколку новинари на рака му доставија на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски, кој одржуваше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 723 лица го искористиле правото на глас во рамки на денешното гласање на лица заболени од КОВИД-19 и во самоизолација, информираше денеска Државната ...
сите 600 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата.Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на утринскиот ...
сите 150 | | | веќе видена

Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 228 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 68 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зврлевски ја прими пријавата против Миленко Неделковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: