ДИК ги потврди кандидатурите на сите претседателски кандидати

ДИК и официјално ја потврди кандидатурата на четворицата претседателски кандидати кои ги доставија своите кандидатури. Меѓу спорните забелешки за заменик ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Само еден член на Државната изборна комисија беше против утврдувањето на листата на кандидатите за избор на претседател на Република Македонија. Имено, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Партијата на Зоран Заев обзнани како и со кого ќе преговара за новото парламентарно мнозинство и влада, и какви услови ќе постави со новите партнери. „СДСМ ...
сите 438 | | | веќе видена

Нови 75 случаи позитивни на коронавирусот вчера беа регистрирани од направени 830 тестирања. Во претходното деноноќие беа регистрирани и пет смртни случаи, а ...
сите 840 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 215 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 39 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК ги потврди кандидатурите на сите претседателски кандидати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: