Пад на трговскиот дефицит на ЕУ со Кина за 27 отсто

2 копии

Минатата година Европската Унија оствари суфицит од 158 милијарди евра во стоковната трговија со Соединетите Американски Држави, објави денеска Евростат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во 2023 година ЕУ извезла стоки во САД за 502 милијарди евра, а увезла стоки за 344 милијарди евра. Европската Унија лани увезла сурова нафта од САД за 42,4 ...
| | веќе видена | слични

Светската трговија би требало да расте скромно во првите месеци од 2024 година, проценува Светската трговска организација (СТО), предупредувајќи сепак дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Увозот на оружје во европските земји е речиси двојно зголемен во претходните години, американскиот и францускиот извоз се зголемија во исто време, додека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Увозот на оружје во Европа е речиси двојно зголемен во последните пет години, најмногу поради војната во Украина, објави денеска Стокхолмскиот меѓународен ...
| | веќе видена | слични

Вкупниот увоз и извоз на стоки во Кина се зголеми за 8,7 отсто на годишно ниво во јуани во првите два месеци од 2024 година, покажаа официјалните податоци во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти дека нејзините сили кои дејствуваат во Појасот Газа го пронашле телото на Рон Бинјамин, кој беше меѓу 252 лица заробени од ...
сите 34 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Конкретна соработка во делот на професионалниот развој, подобрување на образовниот систем, за дигитализација и искористување на ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пад на трговскиот дефицит на ЕУ со Кина за 27 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: