ШТО ИМ Е ЗАЕДНИЧКО НА ЏЕФ БЕЗОС, МАРК ЗАКЕРБЕРГ И ГАЗДИТЕ НА WALMART: Милијардерите масовно ги продаваат акциите во своите компании, а еве и зошто


Време зa читање: 4 минути Високи извршни директори, основачи и наследници ги продаваат акциите во компаниите што ги направија милијардери. За речиси целиот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Бернард Арно, извршниот директор на LVMH, повторно стана најбогатиот човек на светот со богатство од 197 милијарди долари, одземајќи ...
| | веќе видена | слични

Newmont Corp. долго време беше најголемиот производител на злато со значителна разлика во 2022 година. Оттогаш го купи австралискиот ривал Невкрест во договор ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Џеф Безос повторно ја презеде титулата најбогат човек во светот. Сопственикот на Амазон го престигна шефот на Тесла и Спејс Икс Илон Маск, според индексот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Време зa читање: 8 минути Џенсен Хуанг е на добар пат да го засени Илон Маск како еден од најбогатите луѓе во светот благодарение на експлозивната цена на ...
| | веќе видена | слични

Извршниот директор на Vanguard Group, Мортимер Џеј „Тим“ Бакли ќе се повлече од функцијата до крајот на годината, соопшти компанијата. Бакли е во компанијата, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Џеф Безос си ја врати титулата најбогат човек на светот, надминувајќи го Илон Маск, според индексот на милијардери на Блумберг во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нуклеарните постројки никогаш не треба да бидат цел во воени конфликти, напишаа од Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) на социјалната мрежа ...
сите 765 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ – ВМРО Демократска партија за македонско национално единство, тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се ...
сите 1159 | | | веќе видена

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
сите 133 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска на седница повторно ќе постапува по приговорот од претседателскиот кандидат Гордана Силјановска ...
сите 185 | | | веќе видена

Иранските државни медиуми утрово објавија за експлозии во центарот на Исфахан додека американските медиуми цитираа официјални лица кои тврдат дека Израел ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШТО ИМ Е ЗАЕДНИЧКО НА ЏЕФ БЕЗОС, МАРК ЗАКЕРБЕРГ И ГАЗДИТЕ НА WALMART: Милијардерите масовно ги продаваат акциите во своите компании, а еве и зошто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: