ОД ЕМИГРАНТ ДО МИЛИЈАРДЕР: Како основачот на NVIDIA му ја помати славата на Илон Маск


Време зa читање: 8 минути Џенсен Хуанг е на добар пат да го засени Илон Маск како еден од најбогатите луѓе во светот благодарение на експлозивната цена на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Кога станува збор за Илон Маск, донирањето од богатството почнува од – дома. Истрагата на Њујорк тајмс објавена овој викенд откри ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 3 минути Неуралинк на Илон Маск се соочува со истрага на американската Администрација за храна и лекови ФДА набргу откако милијардерот најави ...
| | веќе видена | слични

Newmont Corp. долго време беше најголемиот производител на злато со значителна разлика во 2022 година. Оттогаш го купи австралискиот ривал Невкрест во договор ...
| | веќе видена | слични

Илон Маск се соочува со тужба од поранешниот шеф на Твитер, на кого наводно му должи повеќе од 128 милиони долари отпремнина. Четворицата директори рекоа дека ...
| | веќе видена | слични

Извршниот директор на Vanguard Group, Мортимер Џеј „Тим“ Бакли ќе се повлече од функцијата до крајот на годината, соопшти компанијата. Бакли е во компанијата, ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Сакам уште еднаш да испратам порака со предупредување до новата Влада, да ја смени позицијата и да го користи само името Cеверна Македонија во и вон земјата, ...
сите 595 | | | веќе видена

Демократската унија за интеграција (ДУИ) соопшти дека попладнево партиското претседателство ќе одржи состанок. Состанокот, како што е најавено, треба да почне ...
сите 243 | | | веќе видена

Од коалицијата „Вреди“ ја поздравија одлуката на Управниот суд, за која велат дека е во согласност со волјата што ја изразија граѓаните на 8 мај. Оваа одлука ...
сите 222 | | | веќе видена

Зијадин Села од Алијанса за Албанците во интервју за Трилинг по изборите и изборните резултати и случувања, вели дека се работи за изборен инжинеринг и ...
сите 97 | | | веќе видена

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОД ЕМИГРАНТ ДО МИЛИЈАРДЕР: Како основачот на NVIDIA му ја помати славата на Илон Маск

Од:
До кого (е-маил):
Порака: