ИЛОН МАСК СИМНАТ ОД ТРОНОТ: Џеф Безос повторно стана најбогатиот човек на светот


Време зa читање: 2 минути Џеф Безос си ја врати титулата најбогат човек на светот, надминувајќи го Илон Маск, според индексот на милијардери на Блумберг во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Кога станува збор за Илон Маск, донирањето од богатството почнува од – дома. Истрагата на Њујорк тајмс објавена овој викенд откри ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американските милијардери продаваат акции на големо, што ги зголемува стравувањата од претстојната финансиска катастрофа. Сето ова можеби е случајност, но ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп за време на вчерашното интервју за Си-Ен-Би-Си изјави дека му помагал на милијардерот Илон Маск додека бил во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 3 минути Технолошкиот гигант Nvidia се соочува со тужба од група автори кои рекоа дека ги користела нивните дела заштитени со авторски права ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 3 минути Неуралинк на Илон Маск се соочува со истрага на американската Администрација за храна и лекови ФДА набргу откако милијардерот најави ...
| | веќе видена | слични

Џеф Безос, најбогатиот човек на светот, на интервју за работа поставува само две прашања. Само една жена успеала да одговори на првото. Бизнисменката Ен Хијат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 124 | | | веќе видена

- Голем дел од светот денес стои со Израел, изјави портпаролот за национална безбедност на Белата куќа Џон Кирби. Во Г7 се САД, Јапонија, Германија, Велика ...
сите 233 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 396 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИЛОН МАСК СИМНАТ ОД ТРОНОТ: Џеф Безос повторно стана најбогатиот човек на светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: