Безос повторно е Најбогат човек на светот


2 копии

Американските милијардери продаваат акции на големо, што ги зголемува стравувањата од претстојната финансиска катастрофа. Сето ова можеби е случајност, но ...
| | веќе видена | слични

Џеф Безос, најбогатиот човек на светот, на интервју за работа поставува само две прашања. Само една жена успеала да одговори на првото. Бизнисменката Ен Хијат ...
| | веќе видена | слични

Најбогатиот човек на светот на интервју за работа поставува само две прашања, а сега успешната бизнисменка Ен Хијат раскажа за нејзиното искуство со работа со ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Бернард Арно, извршниот директор на LVMH, повторно стана најбогатиот човек на светот со богатство од 197 милијарди долари, одземајќи ...
| | веќе видена | слични

Џеф Безос повторно ја презеде титулата најбогат човек во светот. Сопственикот на Амазон го престигна шефот на Тесла и Спејс Икс Илон Маск, според индексот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, денес рече дека заканите на Иран нема да ја одвратат неговата нација да одговори на воздушниот напад во неделата ...
сите 509 | | | веќе видена

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
сите 137 | | | веќе видена

Обединетите нации сè уште се борат да го спречат гладот во појасот Газа и иако имаше одредено подобрување во координацијата со Израел, испораката на помош во ...
сите 229 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Велес рече Силјановска да избере што ќе биде, претседател или врховен командант на Армијата. Тој вели ...
сите 258 | | | веќе видена

Мора да имаме уставен патриотизам. Мора да ги почитуваме основните одредби на Уставот, а особено Преамбулата тоа е едно мало текстче што му претходи на ...
сите 97 | | | веќе видена

Шефовите на дипломатии на ЕУ заземаа цврст став со барање до сите страни на Блискиот Исток да покажат воздржаност по последните случувања од изминатиот викенд ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Безос повторно е Најбогат човек на светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: