ИНТЕРВЈУ| Марко Бислимоски: Енергија од топланите Исток и Запад треба да ја замениме со поевтина


Гасната централа на „Митилинеос“ треба да обезбеди нова количина на електрична енергија, но и дополнително количество топлинска енергија. Претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Текстилни компании какви што се „Окта“, „Реплек“, „Витаминка“, „Мода“ се само дел од компаниите што на своите покриви имаат фотоволтаични панели за да си ...
| | веќе видена | слични

Првата голема постројка за комбинирано производство на топлинска и електрична енергија со користење на биомаса ќе биде изградена во Србија во наредниот период, ...
| | веќе видена | слични

Министрите за финансии на земјите членки на ЕУ ја поддржаа Стратегијата на Европската инвестициска банка за поддршка на приоритетите на Унијата и за успешно ...
| | веќе видена | слични

Стратегијата првенствено е насочена кон цели и активности во рамките на ЕУ, но во еден дел фокус е ставен и на ангажмани надвор од гранците на Унијата, преку ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ПАЛМЕТ, водечкиот бренд и еден од првите инвеститори во турскиот енергетски сектор, го направи првиот чекор за еден од најважните меѓународни проекти за 2024 ...
| | веќе видена | слични

За 25 месеци приклучени се нови 578,26 MW енергетски капацитети од обновливи извори кои произведуваат електрична енергија што е доволна за просечна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Енергетските политики и мерки на СДСМ обезбедија пониски цени за граѓаните за електрична енергија но и рекордно инсталирани 600 мегавати од обновливи извори на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Македонија во моментов има претседател на држава на заминување кој веројатно е најодродениот претседател кој државава го видела. Човек кој нема допир нити со ...
сите 527 | | | веќе видена

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 376 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 154 | | | веќе видена

Тетовската полиција преку соопштение информира дека возилото, кое било користено при синоќешното пукање на булеварот „Илинден“ во Тетово, било пронајдено доцна ...
сите 75 | | | веќе видена

Актуелниот претседател и кандидат на СДСМ за истата функција, Стево Пендаровски, одбил да биде дел од телевизиска дебата на Телма со претседателските ...
сите 117 | | | веќе видена

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече ...
сите 170 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги осудува неоснованите приватни кривични тужби од страна на политичката партија ЛЕВИЦА кон новинарот и уредник ...
сите 52 | | | веќе видена

Францускиот претседател предизвика жестоки реакции меѓу западните лидери кога во февруари изјави дека армиите на НАТО би требало директно да интервенираат во ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ| Марко Бислимоски: Енергија од топланите Исток и Запад треба да ја замениме со поевтина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: