Струјата од сонцето и кај нас стана хит, кризата и загадувањето создадоа нова реалност


Текстилни компании какви што се „Окта“, „Реплек“, „Витаминка“, „Мода“ се само дел од компаниите што на своите покриви имаат фотоволтаични панели за да си ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕВН Македонија го закружи својот предизвик за средношколки „Приклучок за вештини“ со доделување награди на најдобрите учеснички, симболично на Меѓународниот ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Истражувачкиот центар Глобал Енерџи Монитор - ГЕМ (Global Energy Monitor - GEM) со седиште во Сан Франциско ги критикуваше европските земји дека планираат да ...
| | веќе видена | слични

Заедничкиот истражувачки центар на Европската комисија создаде атлас за потрошувачка на енергија во целата Европска унија, објави порталот смарт-енерџи.ком на ...
| | веќе видена | слични

Државните институции се меѓу најголемите загадувачи во Македонија, а над 700 објекти на државната и на локалната самоуправа се греат со нееколошки системи кои ...
| | веќе видена | слични

Останато

Новинарот Бранко Героски во објава на Фејсбук го коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој праша какви планови ковал Ковачевски во вилата Водно со ...
сите 382 | | | веќе видена

Австралиската полиција соопшти дека ги истражува причините поради кои цел на напаѓачот со нож во трговски центар во Сиднеј, како што изгледа, првенствено биле ...
сите 94 | | | веќе видена

Предлогот предвидува ослободување на израелските заложници во замена за Палестинците од израелските затвори и постепено повлекување на израелската армија од ...
сите 313 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена

Војната на Русија против Украина претставува егзистенцијална закана за целата Европска унија и ја принуди Унијата да ја стави одбраната во центарот на ...
сите 294 | | | веќе видена

Со презентација на програмите на средби со граѓани и митинзи, денеска продолжува изборната кампања на претседателските кандидати за првиот круг од изборите на ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Струјата од сонцето и кај нас стана хит, кризата и загадувањето создадоа нова реалност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: