ДУИ неделава ќе го објави претседателскиот кандидат


Зошто ДУИ за една недела се откажа од 15 години старата идеја за консензуален претседател, јавно (се) прашува политичкиот аналитичар Роберт Несими. „Петнаесет ...
| | веќе видена | слични

Стево Пендаровски ќе биде кандидат за претседтел на државата подржан од СДСМ потврди Богданка Кузеска портпаролка на партијата во утринската програма на ...
| | веќе видена | слични

Н е верувам дека во духот на К рушевскиот манифест е гилотината. Присуствува в те на такви простести против „Ф ранцускиот предлог’, на кои имаше гилотината. ...
| | веќе видена | слични

Раководството на СДСМ даде поддршка за втор мандат на Стево Пендаровски, таа поддршка треба да се потврди и преку Централниот и Извршниот одбор и на крај да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Сметам дека преизборната реторика не е сменета, а новите партии како ЗНАМ ги фаќаат граѓаните на сентименталност членовите на СДСМ, заради тоа што дел од ...
| | веќе видена | слични

Наши идеи и конкретни ставови се членство во ЕУ до 2030 година и тоа преку уставни измени со внесување на Бугарите во преамбулата на уставот, со што де факто ...
| | веќе видена | слични

Сме разговарале повеќе пати дека цената на уставните измени ќе биде повисока по изборите. Подобро беше до сега да ги направиме уставните измени, без други ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУИ неделава ќе го објави претседателскиот кандидат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: