Кузеска: Пендаровски го врати достоинството на функцијата претседател


Раководството на СДСМ даде поддршка за втор мандат на Стево Пендаровски, таа поддршка треба да се потврди и преку Централниот и Извршниот одбор и на крај да се ...
| | веќе видена | слични

Четворица кандидати за шеф на државата – Стево Пендаровски, Гордана Силјановска-Давкова, Бујар Османи и Арбен Таравари – ќе влезат во вториот изборен круг, ако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Функционерите на ВМРО-ДПМНЕ не го признаваат Преспанскиот Договор и не нудат алтернатива. Затоа, Претседателот Стево Пендаровски смета дека тие не смее да ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот претседател на Македонија и кандидат за втор мандат, поддржан од владеачката СДСМ и од граѓаните кои во еден ден се одѕваа да ја исполнат потребната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Актуелниот претседател и кандидат за втор мандат Стево Пендаровски е убеден дека ќе ги добие претседателските избори во вториот круг. Коментирајќи ги изјавите ...
| | веќе видена | слични

Меѓуетничките односи и евроатлантската ориентација се двата столба на С. Македонија и оспорувањето на Охридскиот рамковен договор, кој ги регулира внатрешните ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски, прв кандидат кој третпат во низа ќе „трча“ за шеф на државата, се обиде да остави впечаток на самоувереност во гостувањето на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски, во интервју за „Тема на денот” на Сител ТВ истакна дека тој ја очекува поддршката од сите етнички заедници, затоа што како што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија денеска, на 105. седница која е во тек, ги објавува конечните резултати за распределба на мандатите за пратеници по изборни едници ...
сите 249 | | | веќе видена

Израелските сили, исто така, зазедоа дел од теренот во Рафа, јужен град во близина на египетската граница, кој е преполн со раселени луѓе. Израелската војска ...
сите 420 | | | веќе видена

Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција, му порача коалицијата Вреди на лидерот на ДУИ, Али ...
сите 130 | | | веќе видена

По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено ...
сите 44 | | | веќе видена

„Не забораваме и на другите правци на битките, освен на Харков: Краматорск, Покровски, Кураково, јужните правци - каде и да е тешко нашите сили му пружаат ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кузеска: Пендаровски го врати достоинството на функцијата претседател

Од:
До кого (е-маил):
Порака: