ВИДЕОИНТЕРВЈУ | Кузеска: Мицкоски и Таравари да не кријат што се договориле


Стево Пендаровски ќе биде кандидат за претседтел на државата подржан од СДСМ потврди Богданка Кузеска портпаролка на партијата во утринската програма на ...
| | веќе видена | слични

Не знаевме дека националната гардата и развиорувањето на македонското знаме е лична сопственост на Стево Пендаровски, вратија од ВМРО-ДПМНЕ по дека му го ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Стево Пендаровски дојде на власт на бранот "Нема правда, нема мир", го промовираше СЈО како институција која ќе ја донесе правдата и излажа. Ниту правда, ниту ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар Миле Бошњаковски и заменикот генерален секретар за комуникации Билјана Радева од кабинетот на Пендаровски прават тешка злоупотреба на ...
| | веќе видена | слични

Ново име се појави на листата за собирање потписи за претседателски кандидат. Извесен Гоце Ристов за кого не можат да се најдат многу информации е 14-тиот ...
| | веќе видена | слични

Четворица кандидати за шеф на државата – Стево Пендаровски, Гордана Силјановска-Давкова, Бујар Османи и Арбен Таравари – ќе влезат во вториот изборен круг, ако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Функционерите на ВМРО-ДПМНЕ не го признаваат Преспанскиот Договор и не нудат алтернатива. Затоа, Претседателот Стево Пендаровски смета дека тие не смее да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Иџет Мемети утре ќе оди во Кривичниот суд да дознае зошто обвинителството бара тој да не ја напушта државата. Поранешниот народен правобранител и актуелен ...
сите 205 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 323 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение. Пожарот го потврди и oд полицијата. „Вчера во 19.55 часот во СВР ...
сите 72 | | | веќе видена

Очекуваме дека Северна Македонија ќе продолжи по европскиот пат, кажа заменик-помошникот секретар на САД во заминување и специјален претставник за Западен ...
сите 385 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕОИНТЕРВЈУ | Кузеска: Мицкоски и Таравари да не кријат што се договориле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: