Ацевски: ЗНАМ е во класична коалиција со ВМРО-ДПМНЕ

6 копии

Портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ, Марија Митева во нејзиното гостување во емисијата „Првиот час“ која се емитува на Клан Македонија зборувајќи за реториката на ДУИ ...
| | веќе видена | слични

Владимир Божиновски, аналитичар во своето гостувања во радио Лидер зборуваше за последните анкети на ИПИС кои јасно покажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ е во големо ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се закачија на јадицата што ја фрлија албанските кандидати, вели политичкиот аналитичар Алберт Муслиу. Според него кај Таравари и Османи ...
| | веќе видена | слични

Шоуто за собирање на граѓански потписи за кандидатурите на партиските адути за претседател на државата помалку личи на Евровизија, вели политичкиот аналитичар, ...
| | веќе видена | слични

Претседателски избори со најдолго ливче за избор. Засега и официјално, за првпат во истријата на Македонија седум кандидати влегуваат во трката за нов шеф на ...
| | веќе видена | слични

Најновиот расцеп во т.н. Левица е третиот расцеп за осум години постоење на партијата. Првиот беше во 2016, вториот во 2019, а третиот сега. Самиот тој факт ...
| | веќе видена | слични

„Неколку зборови околу најновиот расцеп во партијата што се нарекува Левица. Престанав да коментирам македонска петпарачка политика, бидејќи нашите проблеми на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија се движи во предизборен ритам во пресрет на претседателските избори, чиј прв круг ќе се одржи на 24 април, како и парламентарните избори кои ќе се ...
| | веќе видена | слични

По бројните „превирања“ и јавни препукувања меѓу членови и сега веќе поранешни членови на „Левица“, денеска со статус за партијата и за нејзиниот лидер се јави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 514 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 189 | | | веќе видена

Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот центар Борис Трајковски, Општина Карпош демантира дека е издадено какво било одобрение ...
сите 51 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 38 | | | веќе видена

Апсурдно и нов облик на антисемитизам, вака израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го оцени барањето на главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд во Хаг ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ацевски: ЗНАМ е во класична коалиција со ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: