Несими: Стратегијата на ДУИ е подобро втор круг без Албанци, отколку со албанска опозиција


Зошто ДУИ за една недела се откажа од 15 години старата идеја за консензуален претседател, јавно (се) прашува политичкиот аналитичар Роберт Несими. „Петнаесет ...
| | веќе видена | слични

Се откажува ли Али Ахмети од условот претседател на државата да се бира во Собрание, за да поддржи некој од кандидатите за претседател во 2 круг или пак меѓу ...
| | веќе видена | слични

Разногласие во врвот на ДУИ дали изборот на шеф на државата во Собранието со двотретинско мнозинство и со Бадентер како услов за поддршка на кандидат во ...
| | веќе видена | слични

„Министерот за надворешни работи Бујар Османи и претседателски кандидат од редовите на ДУИ најавува дека меѓу темите на неговата кампања ќе бидат и уставните ...
| | веќе видена | слични

„Кандидатот за претседател на * Македонија од oбединетата албанска опозиција Арбен Таравари кажа дека неговиот противкандидат Бујар Османи имал скандали и оти ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател на здружената албанска опозиција, Арбен Таравари изјави дека не ја исклучува можноста за идна соработка со ДУИ, додавајќи дека во ...
| | веќе видена | слични

„Премиерот на Косово Албин Курти ме охрабри да се кандидирам како претседател на * Македонија. Тој и премиерот на Албанија Еди Рама постојано настојуваат да ги ...
| | веќе видена | слични

„Потпретседателот на Алијансата за Албанците Елми Азири соопшти дека останува и натаму одлуката неговата партија да оди сама на избори. Но, според него ...
| | веќе видена | слични

„Пендаровски во изминативе пет години го гледавме често како и ќе се демантира самиот себеси, или ќе го демантираше некого од власта, или ќе го демантираше ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и претседателски кандидат на ДУИ најавува дека меѓу темите на неговата кампања ќе бидат измените на Уставот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Израелските власти не се задоволни од фактот дека повеќе земји ќе ја признаат Палестина. Тие велат дека ова е награда за палестинската терористичка група ...
сите 368 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 324 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Несими: Стратегијата на ДУИ е подобро втор круг без Албанци, отколку со албанска опозиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: