Ацевски ја праша потпретседателката на ЗНАМ: Нашите идеи и ставови се членство во ЕУ до 2030 година, кои се вашите?


Н е верувам дека во духот на К рушевскиот манифест е гилотината. Присуствува в те на такви простести против „Ф ранцускиот предлог’, на кои имаше гилотината. ...
| | веќе видена | слични

Од 1.2.2024 до 29.02, вкупно барање за патни исправи имало 123.983, од кои изготвени се 95.267. Ова е показател за динамика. Лични карти – примени барања ...
| | веќе видена | слични

Ако навремено не се најде решение за остварување на правото на глас на сите граѓани што имаат важечки документ по датум, без оглед што е со старото име, тогаш ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ ќе го поддржи предлогот на ДИК, документите со Република Македонија да важат за претстојните избори. На ова решение работеле уште од лани вели лидерот ...
| | веќе видена | слични

Со одредба во Изборниот законик ќе се реши проблемот на 100.000 граѓани кои можеа да останат без право на глас поради немање лични карти. СДСМ ќе го поддржи ...
| | веќе видена | слични

Решението за над 100.000 кои немаат валидни документи ќе се прави преку измена на Изборниот законик како што предлага ДИК, потврди лидерот на СДСМ, Димитар ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 100.000 граѓани кои имаат право на глас на претстојните претседателски и парламентарни избори во Северна Македонија немаат важечка лична карта , а ...
| | веќе видена | слични

Екс-премиерот и лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски денеска информира дека неговата партија ќе поддржи законска одредба со која граѓаните ќе можат да гласаат на ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски на денешната владина седница ќе бара решение за граѓаните кои имаат право на глас, а немаат нови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 514 | | | веќе видена

Апсењето на врховниот судија Наке Георгиев за земање на мито од 10 илјади евра е само уште една потврда дека Македонија со власта на СДС и ДУИ ниту била правна ...
сите 137 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 189 | | | веќе видена

Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот центар Борис Трајковски, Општина Карпош демантира дека е издадено какво било одобрение ...
сите 51 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ацевски ја праша потпретседателката на ЗНАМ: Нашите идеи и ставови се членство во ЕУ до 2030 година, кои се вашите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: