Пасошите без „Северна“ ќе важат само за гласање на избори?


Повеќе од 100.000 граѓани кои имаат право на глас на претстојните претседателски и парламентарни избори во Северна Македонија немаат важечка лична карта , а ...
| | веќе видена | слични

Законот јасно укажува дека е потребен врзан потпис, изјави техничкиот премиер, Талат Џафери, откога Владата вчера на седница поништи пет наредби на министерот ...
| | веќе видена | слични

По објава на министерот за внатрешни работи Панче Тошковски дека Владата му ги поништува неговите одлуки, техничкиот премиер Талат Џафери вели дека законот е ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерот за внатрешни работи во техничката Влада Панче Тошковски смета дека вчерашната одлука на Владата со која се поништени пет наредби донесени од, како ...
| | веќе видена | слични

За скандалозна и спротивна на законите, министерот за внатрешни работи Панче Тошковски ја смета одлуката на Владата за поништување на пет негови наредби. ...
| | веќе видена | слични

Поради одлуката на Владата да се поништат наредби на министерот за внатрешни работи се доведува во прашање функционирањето на уравните служби во Ново Село. Ова ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски на социјалните мрежи објави дека владата му поништила пет одлуки кои се спротивни на законите. Тој ваквата ...
| | веќе видена | слични

Откако Владата по укажување на дополнителниот заменик министер укина пет наредби, со реакција излезе министерот за внатрешни работи Панче Тошковски. Тој за „ ...
| | веќе видена | слични

Владата, како второстепен орган поништи пет наредби на министерот Тошковски, бидејќи биле со едностран потпис. Станува збор за кадровски прераспоредување во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надзорниците на изградбата на Универзална сала, објект којшто во вторникот пламна во пожар предизвикан од засега непознати причини, по денешниот брифинг со ...
сите 354 | | | веќе видена

Го слушам вчера Ковачевски од тука од Карпош вели дека тој не ја кандидирал тетка му Жана, не ја знам госпоѓата сигурно е прекрасна дама интелигентна. Но мој ...
сите 429 | | | веќе видена

Мајката (38) на малото деветмесечно бебе кое беше тешко повредено во нападот во Сиднеј им подлегнала на повредите. Бројот на загинати во денешниот напад со нож ...
сите 67 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти доцна во саботата локално време дека Иран извршил напад со дронови од иранска територија кон израелска територија. Администрацијата ...
сите 221 | | | веќе видена

Пред централниот митинг во Тетово, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски се обрати и ја побара поддршката и од жителите на Брвеница.Истакнувајќи дека во ...
сите 306 | | | веќе видена

Брачна двојка и нивната малолетна ќерка, сите од Република Турција, вчера вечерта околу 23:30 часот биле пронајдени во координирана акција на полициските ...
сите 193 | | | веќе видена

Македонија годинава се најде на дното на економската скала, покажува најновиот извештај на Светска банка. И покрај оптимистичките проекции за соседните земји ...
сите 89 | | | веќе видена

- Овој пазар овде во Крива Паланка пред десетина години бил полн со граѓани и со продавачи и со купувачи. За разлика од тогаш сега гледаме дека пазарот е ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пасошите без „Северна“ ќе важат само за гласање на избори?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: