Ацевски: ЗНАМ е во коалиција со ДПМНЕ, со истите кои ги исфрлија од Собрание

„Сметам дека преизборната реторика не е сменета, а новите партии како ЗНАМ ги фаќаат граѓаните на сентименталност членовите на СДСМ, заради тоа што дел од ...
| | веќе видена | слични

Најновиот расцеп во т.н. Левица е третиот расцеп за осум години постоење на партијата. Првиот беше во 2016, вториот во 2019, а третиот сега. Самиот тој факт ...
| | веќе видена | слични

„Неколку зборови околу најновиот расцеп во партијата што се нарекува Левица. Престанав да коментирам македонска петпарачка политика, бидејќи нашите проблеми на ...
| | веќе видена | слични

По бројните „превирања“ и јавни препукувања меѓу членови и сега веќе поранешни членови на „Левица“, денеска со статус за партијата и за нејзиниот лидер се јави ...
| | веќе видена | слични

Направени се сериозни анализи во Движењето ЗНАМ – За наша Македонија и ние дојдовме до еден заеднички заклучок дека Максим Димитриевски не само што ќе ...
| | веќе видена | слични

Движење ЗНАМ има сериозна инфраструктура и поддржувачи, голем успех е што за кратко време собравме 10 илјади потписи за претседалескиот кандидат Максим ...
| | веќе видена | слични

Н е верувам дека во духот на К рушевскиот манифест е гилотината. Присуствува в те на такви простести против „Ф ранцускиот предлог’, на кои имаше гилотината. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Табриз, на северот на земјата, во тек е комеморацијата и церемонијата на проштавање на загинатиот ирански претседател Ибрахим Раиси. Телото на Раиси до ...
сите 352 | | | веќе видена

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 477 | | | веќе видена

Апсењето на врховниот судија Наке Георгиев за земање на мито од 10 илјади евра е само уште една потврда дека Македонија со власта на СДС и ДУИ ниту била правна ...
сите 126 | | | веќе видена

Запрашан за примедбите и соопштенијата на грчката партија СИРИЗА во однос на прашањето за Македонија и Преспанскиот договор, портпаролот на грчката Влада, ...
сите 384 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 189 | | | веќе видена

Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот центар Борис Трајковски, Општина Карпош демантира дека е издадено какво било одобрение ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ацевски: ЗНАМ е во коалиција со ДПМНЕ, со истите кои ги исфрлија од Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: