Швајцарија ја задржа референтната каматна стапка на 1,75 отсто


Гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска вели дека олабавувањето на монетарната политика во идниот период ќе зависи од три фактори − движењето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Време зa читање: 2 минути Oлабавувањето на монетарната политика во идниот период ќе зависи од три фактори − движењето на инфлацијата, на девизниот пазар, како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најголемиот економски крах во нашите животи ќе се случи во 2024-та година, предвидува американскиот експерт за финансии Хери Дент. Нагласил дека се наоѓаме во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 8 минути На оваа Влада око не ѝ трепна при управувањето со јавните пари и јавниот долг за целиот нејзин мадат. Еден искусен и успешен домашен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Швајцарија ја задржа референтната каматна стапка на 1,75 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: