Европските и азиските инвеститори претпазливи, индексите стагнираат

2 копии

Европските берзи денеска се збогуваат со 2023 година, а повеќето главни индекси се во пораст, како и цените на нафтата и златото. Индексот DAX на ...
| | веќе видена | слични

S&P 500 благо порасна во четвртокот, откако реперот се приближуваше до новото највисоко ниво на сите времиња. Индексот на широкиот пазар се тргуваше за 0,2 ...
| | веќе видена | слични

На валутните пазари вредноста на американскиот долар во однос на кошничката валути благо порасна во претшладневното тргување во петокот и со тоа се оддалечи од ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 13 минути 2023 година стана очигледно дека ниту една индустрија или сектор не е поштеден од налетот на отпуштања. Она што првично започна како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговорот од Европскиот фронт за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина ...
сите 333 | | | веќе видена

Пејачот Амар Исмани е убиениот 29-годишник во пукањето кое синоќа се случи на Пластичарска, потврдија преку социјалните мрежи од неговото семејство. „На Алах ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Српската радикална партија Воислав Шешељ го пофали изборот на новата македонска претседателка Гордана Силјановска-Давкова. Вели дека таа си ја ...
сите 199 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ЌЕ ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Претседателката на државата, Гордана Силјановска-Давкова денеска изјави дека не го ...
сите 111 | | | веќе видена

УХМР информира дека до четврток, претежно во попладневните часови, ќе има појава на повремен пороен дожд и грмежи. Овие денови локално процесите ќе бидат во ...
сите 238 | | | веќе видена

Нов ден... За некои почеток на нов живот, за други почеток на одмор, интересно патување, вселување во нов дом, часови на училиште или факултет... Но не и за ...
сите 169 | | | веќе видена

решник Бектеши од Европскиот фронт во „Дневен клик“ на ТВ21 го праша Блерим Сједиу од коалицијата Вреди дали се согласуваат со ВМРО-ДПМНЕ за задолжување од ...
сите 122 | | | веќе видена

Преговорите на ЗНАМ со ВМРО-ДПМНЕ како партија која освои најмногу мандати на парламентарните избори се во финална фаза, вели Весна Бендевска од Движењето ЗНАМ ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европските и азиските инвеститори претпазливи, индексите стагнираат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: