Пад на доларот, раст на цените на нафтата

2 копии

Европските берзи денеска се збогуваат со 2023 година, а повеќето главни индекси се во пораст, како и цените на нафтата и златото. Индексот DAX на ...
| | веќе видена | слични

S&P 500 благо порасна во четвртокот, откако реперот се приближуваше до новото највисоко ниво на сите времиња. Индексот на широкиот пазар се тргуваше за 0,2 ...
| | веќе видена | слични

На валутните пазари вредноста на американскиот долар во однос на кошничката валути благо порасна во претшладневното тргување во петокот и со тоа се оддалечи од ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 13 минути 2023 година стана очигледно дека ниту една индустрија или сектор не е поштеден од налетот на отпуштања. Она што првично започна како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 477 | | | веќе видена

Засега не постои никаква намера за активирање на процедурата за прекршување на Договорот од Преспа, истакна министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 374 | | | веќе видена

„Со оглед на тоа каква е ситуацијата дека ВМРО-ДПМНЕ како победник на овие избори и иден мандатар и креатор на идната влада јас сум длабоко убеден дека тој ...
сите 383 | | | веќе видена

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 210 | | | веќе видена

Додека Европскиот фронт се жали на прегласувањето во среда и додека го критикуваат ВРЕДИ дека нема легитимитет да ги застапува Албанците, Изет Меџити им ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пад на доларот, раст на цените на нафтата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: