Волстрит ги надомести загубите од претходниот ден

2 копии

Европските берзи денеска се збогуваат со 2023 година, а повеќето главни индекси се во пораст, како и цените на нафтата и златото. Индексот DAX на ...
| | веќе видена | слични

S&P 500 благо порасна во четвртокот, откако реперот се приближуваше до новото највисоко ниво на сите времиња. Индексот на широкиот пазар се тргуваше за 0,2 ...
| | веќе видена | слични

На валутните пазари вредноста на американскиот долар во однос на кошничката валути благо порасна во претшладневното тргување во петокот и со тоа се оддалечи од ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 13 минути 2023 година стана очигледно дека ниту една индустрија или сектор не е поштеден од налетот на отпуштања. Она што првично започна како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговорот од Европскиот фронт за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина ...
сите 333 | | | веќе видена

Пејачот Амар Исмани е убиениот 29-годишник во пукањето кое синоќа се случи на Пластичарска, потврдија преку социјалните мрежи од неговото семејство. „На Алах ...
сите 84 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ЌЕ ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Претседателката на државата, Гордана Силјановска-Давкова денеска изјави дека не го ...
сите 111 | | | веќе видена

УХМР информира дека до четврток, претежно во попладневните часови, ќе има појава на повремен пороен дожд и грмежи. Овие денови локално процесите ќе бидат во ...
сите 315 | | | веќе видена

Преговорите на ЗНАМ со ВМРО-ДПМНЕ како партија која освои најмногу мандати на парламентарните избори се во финална фаза, вели Весна Бендевска од Движењето ЗНАМ ...
сите 232 | | | веќе видена

– Израелски и египетски војници денеска разменија оган во близина на граничниот премин Рафа, во јужниот дел на Појасот Газа, пишува Тајмс оф Израел. Според ...
сите 453 | | | веќе видена

Бројот на загинати во рускиот напад на специјализиран трговски центар со градежни производи во Харков се искачи на 16. Меѓу жртвите има и 12-годишно дете. ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Волстрит ги надомести загубите од претходниот ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: