„АКО БЕГАЛЕЦОТ ИМА ПАРИ ДА ВОДИ ПРАВНА БИТКА, ЕКСТРАДИЦИЈАТА МОЖЕ ДА ТРАЕ ОД ШЕСТ ДО 12 МЕСЕЦИ“ - адвокатот Митев со неповолни прогнози

Ванчо Митев, адвокат, на својот фејсбук профил објави дека според неговите проценки, екстрадицијата на Љупчо Палевски-Палчо, кој е осомничен за свирепо убиство ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професорот за безбедност, Марјан Николовски на Универзитетот „Климент Охридски“ во врска со грозоморните убиства за кои првоосомничен е Љупчо Палевски-Палчо, ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот Звонко Давидовиќ во гостување на телевизија Телма, за есктрадицијата на првоосомничениот за две уббиства, Љупчо Палевски-Палчо рече дека од ...
| | веќе видена | слични

Откако претседателот Стево Пендаровски, испрати телеграма со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за побрза екстрадиција на првоосомничениот за убиството на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот Стево Пендаровски во текот на вчерашниот ден испратил порака до кабинетот на турскиот колега Реџап Таип Ердоган, во врска со екстрадицијата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски потврдија дека вчера му била испратена порака на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во врска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Стево Пендаровски вчера доставил порака до кабинетот на турскиот колега Реџап Таип Ердоган за екстрадиција на Љупчо Палевски, осомничениот за ...
| | веќе видена | слични

Шефот на државата, Стево Пендаровски вчера ја доставил најавената порака до кабинетот на турскиот колега Реџеп Таип Ердоган за екстрадиција на лицето кое се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците вчера не прифатија на дневен ред на седницата да бидат ставени измените на Законот за патните исправи на државјаните на Република Северна ...
сите 154 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од Вевчани, Господин Попоски за Сител изјави дека доколку до 8ми март ги собере потребните потписи ќе ги чести сите припаднички на ...
сите 162 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев од Тетово најави дека вечерва или утре изутрина ќе пристигнат нови 85 илјади обрасци за ...
сите 104 | | | веќе видена

Поради изразеното јужно воздушно струење кое ќе го има над нашиот дел од Европскиот Континент (Балканот, вклучувајќи ја и нашата Македонија)-, денес и во петок ...
сите 173 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска учествуваше на дебата насловена „Иднината на НАТО и Балканот: Искуства од Естонија” на која стана збор за ...
сите 153 | | | веќе видена

Секој мој збор е обмислен, вели францускиот претседател Емануел Макрон за предлогот западни трупи да бидат испратени во Украина. Макрон денеска изјави дека ...
сите 252 | | | веќе видена

Во МВР затекнав катастрофална состојба и катасторфата сѐ уште трае. Колку и да се трудиме да го подобриме работењето можеме само да ги ублажиме проблемите но ...
сите 13 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден разговараше со египетскиот претседател Абдел Фатах Ал Сиси и со емирот на Катар Шеик Тамим Бин Хамад Ал Тани за војната во ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„АКО БЕГАЛЕЦОТ ИМА ПАРИ ДА ВОДИ ПРАВНА БИТКА, ЕКСТРАДИЦИЈАТА МОЖЕ ДА ТРАЕ ОД ШЕСТ ДО 12 МЕСЕЦИ“ - адвокатот Митев со неповолни прогнози

Од:
До кого (е-маил):
Порака: