Пендаровски му пишал на Ердоган за екстрадицијата на Љупчо Палевски, од Кабинетот на претседателот не соопштија детали


Претседателот Стево Пендаровски во текот на вчерашниот ден испратил порака до кабинетот на турскиот колега Реџап Таип Ердоган, во врска со екстрадицијата на ...
| | веќе видена | слични

Ги дадов сите одговори на прашањата за истрагата и тие одговори се сосема во спротивно со шпекулациите во јавноста. Апелирам сите одговори да ги добивате од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни, Спасовски, не открива нови детали за случајот со убиството на 14-годишната Вања и 74-годишниот велешанец Панче. Истрагата е во рацете ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот Јанаки Митровски во тв гостување на тв 24, рече дека во текот на истрагата за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, ќе се бараат материјални ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Гледам дека Спасовски решил да „глуми глув и слеп“, што впрочем е се што прави пред криминалот во сите овие 9 години министерување. Спасовски, СВР Велес на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев на социјалнaта мрежа „Фејсбук“ објави полициска телеграма која покажува дека полицијата уште на 24 ноември знаела дека ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на социјалните мрежи објави полициска телеграма која покажува дека полицијата уште на 24 ноември знаела дека Панче и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По сите барања постапуваме веднаш и е одговорено. Процесот на екстрадиција е во тек и сѐ е како што треба, изјави министерот за правда Кренар Лога, во врска со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во емисијата „360 степени“ повтори дека повикот на ВМРО-ДПМНЕ за наводно национално единство е уште еден ...
сите 375 | | | веќе видена

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 149 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија од Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски, се обрати пред граѓаните на Струмица. „Се собравме тука за ...
сите 110 | | | веќе видена

„Значи апелирам до двете страни, немојте два дена три дена пет дена пред изборите да ја кревате реториката на меѓунационалната тема, затоа што таа е многу ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски му пишал на Ердоган за екстрадицијата на Љупчо Палевски, од Кабинетот на претседателот не соопштија детали

Од:
До кого (е-маил):
Порака: