ЕРДОГАН НЕМА НИКАКВА НАДЛЕЖНОСТ ВО ПОСТАПКАТА ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА, ВАКВИ ОТВОРЕНИ УРГЕНЦИИ СЕ НЕДОЛИЧНИ: Калајџиев за потегот на Пендаровски


Откако претседателот Стево Пендаровски, испрати телеграма со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за побрза екстрадиција на првоосомничениот за убиството на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на државата Стево Пендаровски во вечерашното гостување во „Само интервју“ на „Канал 5“ телевизија рече дека не очекува турските власти да ја ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски вечерва во Само интервју на Канал 5 за екстрадицијата на првоосомничениот за двојното убиство на Вања и Панче, Љупчо Палевски ...
| | веќе видена | слични

Ги дадов сите одговори на прашањата за истрагата и тие одговори се сосема во спротивно со шпекулациите во јавноста. Апелирам сите одговори да ги добивате од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни, Спасовски, не открива нови детали за случајот со убиството на 14-годишната Вања и 74-годишниот велешанец Панче. Истрагата е во рацете ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот Јанаки Митровски во тв гостување на тв 24, рече дека во текот на истрагата за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, ќе се бараат материјални ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Гледам дека Спасовски решил да „глуми глув и слеп“, што впрочем е се што прави пред криминалот во сите овие 9 години министерување. Спасовски, СВР Велес на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 123 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 378 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕРДОГАН НЕМА НИКАКВА НАДЛЕЖНОСТ ВО ПОСТАПКАТА ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА, ВАКВИ ОТВОРЕНИ УРГЕНЦИИ СЕ НЕДОЛИЧНИ: Калајџиев за потегот на Пендаровски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: