Димитриеска Кочоска: Граѓаните се разочарани од власта, бараат избори и нова влада


Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ние тоа што го бараме е поддршка од ЕУ, работи кои што не можат да бидат политички интерпретирани тоа е култура, историја и образование, тоа е нешто што за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сега имаме нов момент на политичката сцена во земјата и нова реторика, целосно различна од она што досега го слушавме, „НЕ“ стана „ДА“, прифаќањето на ...
| | веќе видена | слични

СДС да каже кој од двата предлога на претседателот Мицкоски кои го штитат идентитетот и овозможуваат интеграција во ЕУ прифаќа, спротивно нема потреба од ...
| | веќе видена | слични

СДСМ е подготвен да го продолжи дијалогот за уставните измени со ВМРО-ДПМНЕ, но бара најголемата опозициска партија да се изјасни дали останува на ставовите ...
| | веќе видена | слични

Александар Спасеновски, професорот по уставно право во Правниот факултет „Јустинијан Први“ за Радио Слободна Европа ги предупредува ВМРО ДПМНЕ и неговиот лидер ...
| | веќе видена | слични

Интервју на професорот по уставно право во Правниот факултет „Јустинијан Први“ Александар Спасеновски за Радио Слободна Европа РСЕ: Можно ли е барањето на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Ковачевски живее во паралелна реалност, уставни измени под бугарски диктат нема, ВМРО-ДПМНЕ понуди предлози, а тој уште не се изјаснил, регираат од ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

По потврдувањето на ставот на синоќешната средба на партиското раководство во Мала Речица – дека ДУИ е подготвена да ја напушти Владата уште истиот ден кога ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Мерката на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава резултати. Веќе се намалени цените на основните ...
сите 267 | | | веќе видена

На третата меѓународна конференција Скопски економски и финансиски форум – CEФФ 2023 со наслов „Економска интеграција и економски просперитет“ организирана од ...
сите 82 | | | веќе видена

СДСМ, ДУИ и претседателот Пендровски не ги демантираат информациите на повеќе медиуми дека се случила средба на која највисоките луѓе во власта се договориле ...
сите 73 | | | веќе видена

Според податоците од Централниот регистар, зетот за ќерка на лидерот на ДУИ Али Ахмети, Куштрим Смајлај, на почетокот на 2022 година направил заедничка фирма ...
сите 45 | | | веќе видена

Во Полициската станица Гостивар, синоќа, во 1.30 часот, било пријавено дека на улицата Балиндолска во Гостивар, Р. Џ. (29) од Гостивар, управувајќи четирицикл, ...
сите 97 | | | веќе видена

Постојат повеќе нивоа на проверка на усогласеност на законите, вклучувајќи ги и тие преку Европската Унија, а Северна Македонија треба да се погрижи нејзините ...
сите 321 | | | веќе видена

„Република Северна Македонија е најбезбедна земја на Западен Балкан и е во друштво со 36 земји најбезбедни во светот. Тоа се податоци и анализи коишто ги ...
сите 29 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриеска Кочоска: Граѓаните се разочарани од власта, бараат избори и нова влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: