Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на обраќањето на Ковачевски


Мицкоски призна дека ништо не направил ниту лобирал кај сестринските партии за Резоуцијата на Бундестагот, велат од СДСМ како реакција на денешната изјава на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Предлог иницијативата за уставни измени веќе од минатата недела е во владина постапка и најверојатно утре ќе биде разгледана и усвоена на Влада, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

При денешната посета на општина Аеродром претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р. Христијан Мицкоски, одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа што мисли ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски повтори дека на прес-конференцијата по одржаната лидерска средба јасно биле искажани позициите и од негова страна, како и од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ја следам пропагандата која што доаѓа од СДС и сум изненаден, затоа што со денови го прозиваат ВМРО-ДПМНЕ зошто ЦДУ не гласала за Резолуцијата. Кога мислите ...
| | веќе видена | слични

Во политиката има многу политичари кои што влегуваат голтари, а излегуваат милијардери. Така што пред да влеземе во тој ветинг на судството, предлагам да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 179 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Нема мали луѓе и големи држави, Северна Македонија размислува глобално, изјави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за белградска „Политика“, на ...
сите 268 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на обраќањето на Ковачевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: