Спасеновски: Уставните измени можат да се одложат, но тоа е во судир со преземените меѓународни обврски кога да се спроведат


Интервју на професорот по уставно право во Правниот факултет „Јустинијан Први“ Александар Спасеновски за Радио Слободна Европа РСЕ: Можно ли е барањето на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Резолуцијата на германскиот Бундестаг за македонската иднина во ЕУ и признание на македонскиот јазик, идентитет, култура и посебност е уште еден државнички ...
| | веќе видена | слични

Страшо АНГЕЛОВСКИ Откако лажните либерали (американските марксисти), со лаги, измами, корумпирани политичари, контролирани медиуми, и, се’ што можете да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Освен хистерија, лажни вести и блокади, Христијан Мицкоски и ДПМНЕ немаат ништо, буквално ништо направено ниту за државата, ниту за македонскиот идентитет. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Наместо зачувување и заштитата на националниот идентитет и јазик, СДС единствено што мислат се тендерите, криминалот и личното богатење. СДС предводени од ДУИ ...
| | веќе видена | слични

… „Со сета благодарност на искажаниот гест од германскиот Бундестаг (за постоењето и посебноста на македонскиот национален идентитет, култура, јазик и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Германскиот Бундестаг донесе посебна Резолуција за поддршка на членството во ЕУ и признание за македонскиот јазик, идентитет, култура и посебност“, велат од ...
| | веќе видена | слични

Самоубиствена е тезата на одредени македонски поранешни носители на високи државни функции дека „на уставните измени можеме да гледаме и на еден поинаков ...
| | веќе видена | слични

И покрај германската резолуција и барање за воздржување од нови услови, Бугарија си очекува напредок, и тоа по нејзини критериуми: во работата на историската ...
| | веќе видена | слични

Цела година ДПМНЕ заедно Левица ги лажеше и плашеше граѓаните со наводна асимилација и бугаризација, за на крај истиот тој Мицкоски да прифати промена на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасеновски: Уставните измени можат да се одложат, но тоа е во судир со преземените меѓународни обврски кога да се спроведат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: