Што ќе донесе синоќешната дефинитвна одлука на ДУИ да оди во опозиција по смената на уставот?


По потврдувањето на ставот на синоќешната средба на партиското раководство во Мала Речица – дека ДУИ е подготвена да ја напушти Владата уште истиот ден кога ќе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Предлог иницијативата за уставни измени веќе од минатата недела е во владина постапка и најверојатно утре ќе биде разгледана и усвоена на Влада, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

При денешната посета на општина Аеродром претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р. Христијан Мицкоски, одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа што мисли ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски повтори дека на прес-конференцијата по одржаната лидерска средба јасно биле искажани позициите и од негова страна, како и од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ја следам пропагандата која што доаѓа од СДС и сум изненаден, затоа што со денови го прозиваат ВМРО-ДПМНЕ зошто ЦДУ не гласала за Резолуцијата. Кога мислите ...
| | веќе видена | слични

Во политиката има многу политичари кои што влегуваат голтари, а излегуваат милијардери. Така што пред да влеземе во тој ветинг на судството, предлагам да ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска повтори дека на маса има предлози за како да се разреши ситуацијата после лидерската средба и за како да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јас сум го кажал мојот став поврзан со тоа. Во политиката имаме многу политичари кои што влегуваат голтари, излегуваа милијардери и ценам дека имотот на голем ...
| | веќе видена | слични

Не треба спуштање на дебатата на ниво на естрада за да се провери потеклото на имот на политичарите кои влегоа во политика како голтари, а излегоа како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Втор ден по прес конференцијата на обвинителот Гаврил Бубевски и министерот Оливер Спасовски, речиси со сигурност може да се тврди дека јавноста не ја прифати ...
сите 344 | | | веќе видена

Од СДСМ ја поздравуваат успешната акција на Министерството за внатрешни работи, со која е фатен извршителот, а убиствата се расчистени. „Министерството за ...
сите 416 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок пред парламентарните избори во Србија, изрази „огромна загриженост за тенденциите на националистичка ...
сите 370 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против пет лица, од кои четворица како соизвршители сториле две кривични ...
сите 266 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Партијата Десна на осомничениот за двојното убиство на Вања и Панче, Љупчо Палевски функционира една година, а на Фејсбук шири антизападни и проруски политики. ...
сите 77 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што ќе донесе синоќешната дефинитвна одлука на ДУИ да оди во опозиција по смената на уставот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: