Ковачевски живее во паралелна реалност, уставни измени под бугарски диктат нема, ВМРО-ДПМНЕ понуди предлози, а тој уште не се изјаснил


Ковачевски живее во паралелна реалност, уставни измени под бугарски диктат нема, ВМРО-ДПМНЕ понуди предлози, а тој уште не се изјаснил, регираат од ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски повтори дека на прес-конференцијата по одржаната лидерска средба јасно биле искажани позициите и од негова страна, како и од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ја следам пропагандата која што доаѓа од СДС и сум изненаден, затоа што со денови го прозиваат ВМРО-ДПМНЕ зошто ЦДУ не гласала за Резолуцијата. Кога мислите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Предлог иницијативата за уставни измени веќе од минатата недела е во владина постапка и најверојатно утре ќе биде разгледана и усвоена на Влада, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

При денешната посета на општина Аеродром претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа што мисли дека е ...
| | веќе видена | слични

Во политиката има многу политичари кои што влегуваат голтари, а излегуваат милијардери. Така што пред да влеземе во тој ветинг на судството, предлагам да ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска повтори дека на маса има предлози за како да се разреши ситуацијата после лидерската средба и за како да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јас сум го кажал мојот став поврзан со тоа. Во политиката имаме многу политичари кои што влегуваат голтари, излегуваа милијардери и ценам дека имотот на голем ...
| | веќе видена | слични

Не треба спуштање на дебатата на ниво на естрада за да се провери потеклото на имот на политичарите кои влегоа во политика како голтари, а излегоа како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 179 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Нема мали луѓе и големи држави, Северна Македонија размислува глобално, изјави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за белградска „Политика“, на ...
сите 459 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 315 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски живее во паралелна реалност, уставни измени под бугарски диктат нема, ВМРО-ДПМНЕ понуди предлози, а тој уште не се изјаснил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: