Ѓорчев: Уставни измени пред зачленување е класична уцена, ЕУ има начин преку своите тела да го реши проблемот со Бугарија, се што е надвор од Копенхашките критериуми не треба да е услов


„Ние тоа што го бараме е поддршка од ЕУ, работи кои што не можат да бидат политички интерпретирани тоа е култура, историја и образование, тоа е нешто што за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инцијативата со предлог уставните измени е во Влада по што таа ќе се испрати во Собранието, изјави денеска во гостување во вестите на Канал 5 Телевизија, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Не станува за никаков променет политички став во врска со уставните измени, јасно и гласно потврдуваме дека уставни измени под бугарски диктат нема да се ...
| | веќе видена | слични

Не е време за ТВ дуели, туку е време е да се седне, да се разговара и да се изнајде начин како да се продолжи она што застана кај лидерската средба, изјави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Уставни измени под бугарски диктат и под овие околности ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа. Од почетокот ставот е непроменет“, истакна Марија Митева, портпарол и член на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„СДС уште од 2015-та година промовираше модел на раст кој банкротираше пред нашите очи, тоа беше раст наводен со зголемување на личната потрошувачка, но не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Состојбите кои се случија целиот овој изминат период го кренаа скептицизмот кај македонските граѓани и доведоа до степен да не знаеме што понатаму ќе ...
| | веќе видена | слични

Членот на ИО на СДСМ Андреј Петров во емисијата „24 Анализа” на телевизија 24, истакна дека Македонија нема алтернатива, освен ЕУ, која не поддржува заедно со ...
| | веќе видена | слични

„Дека ние сме сега смениле став е спин на Владата. Значи ние пред два месеци ми се чини имавме предлог кој што исто така беше со Бугарите во преамбулата, тоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска за време на работната посета на Брисел во рамки на која го отвори ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорчев: Уставни измени пред зачленување е класична уцена, ЕУ има начин преку своите тела да го реши проблемот со Бугарија, се што е надвор од Копенхашките критериуми не треба да е услов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: