ВМРО-ДПМНЕ: СДС да каже кој од двата предлога на Мицкоски го прифаќа, спротивно нема потреба од преговори


СДС да каже кој од двата предлога на претседателот Мицкоски кои го штитат идентитетот и овозможуваат интеграција во ЕУ прифаќа, спротивно нема потреба од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ оценува дека се вредни за разгледување сите барања, очекувања или услови на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Најверојатно утре, а најдоцна до крајот на неделава Владата треба да ги усвои уставните измени поврзани со преговарачката рамка, за потоа и официјално да почне ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ковачевски не може да се оттргне од прегратките на ДУИ, затоа бега од предлозите на ВМРО-ДПМНЕ, кои значат заштита на идентитетот и интеграција во ЕУ, се вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска го повика ВМРО-ДПМНЕ да опстои на искажаното на прес-конференцијата по лидерската средба одржана на 7 јуни и заеднички да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инцијативата со предлог уставните измени е во Влада по што таа ќе се испрати во Собранието, изјави денеска во гостување во вестите на Канал 5 Телевизија, ...
| | веќе видена | слични

-Предлог иницијативата за уставни измени веќе од минатата недела е во владина постапка и најверојатно утре ќе биде разгледана и усвоена на Влада, изјави ...
| | веќе видена | слични

По средбата со Христијан Мицкоски има добра основа, практично сите работи што беа поставени и беа прифатени се одлична основа за да работата продолжи на ...
| | веќе видена | слични

Наместо разговори за можно решение за уставните измени, власта и опозицијата немаат никаквa комуникација по лидерската средба помеѓу премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДС да каже кој од двата предлога на Мицкоски го прифаќа, спротивно нема потреба од преговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: