ВМРО-ДПМНЕ чека одговор од СДСМ кој предлог го прифаќаат, ДУИ со услов за одење во опозиција


СДСМ е подготвен да го продолжи дијалогот за уставните измени со ВМРО-ДПМНЕ, но бара најголемата опозициска партија да се изјасни дали останува на ставовите ...
| | веќе видена | слични

Најверојатно утре, а најдоцна до крајот на неделава Владата треба да ги усвои уставните измени поврзани со преговарачката рамка, за потоа и официјално да почне ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска го повика ВМРО-ДПМНЕ да опстои на искажаното на прес-конференцијата по лидерската средба одржана на 7 јуни и заеднички да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инцијативата со предлог уставните измени е во Влада по што таа ќе се испрати во Собранието, изјави денеска во гостување во вестите на Канал 5 Телевизија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Предлог иницијативата за уставни измени веќе од минатата недела е во владина постапка и најверојатно утре ќе биде разгледана и усвоена на Влада, изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По средбата со Христијан Мицкоски има добра основа, практично сите работи што беа поставени и беа прифатени се одлична основа за да работата продолжи на ...
| | веќе видена | слични

Наместо разговори за можно решение за уставните измени, власта и опозицијата немаат никаквa комуникација по лидерската средба помеѓу премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични

Ценам дека имотот на голем дел од тие политичари и нивниот потесен круг на семејство во прв ред – изнесува во милијарди Не треба спуштање на дебатата на ниво ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ чека одговор од СДСМ кој предлог го прифаќаат, ДУИ со услов за одење во опозиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: