Дипломираниот директор-детектив, им ги сменил сите брави на вработените во МКЦ


Уметниците масовно откажуваат настани, но промената на бравите и клучевите во канцелариите на Младинскиот културен центар е главен приоритет за новиот В.Д. ...
| | веќе видена | слични

Имаше конкурс за директор на МКЦ, но никогаш не се донесе решение за тој конкурс, беше поништен, се случи пандемијата , па претседателски избори, се до ...
| | веќе видена | слични

Сагата на Младинскиот културен центар не мирува, па гласот на младите и понатаму силно ечи кон надлежните. Борбата за правичност не престанува, а очигледно ...
| | веќе видена | слични

Вработените во МКЦ денеска свикаа прес-конференција, на која ги отфрлија сите обвинувања на нивна адреса, што вчера ги упати градоначланичката Арсовска.. ...
| | веќе видена | слични

На шанкерите во МКЦ им биле исплаќани 750 евра месечно за да не побегнат во странство, со што, ресторанот ќе требало да биде затворен, а институцијата би ...
| | веќе видена | слични

Се случуваат разни клевети, невидени притисоци врз нас вработените, се дозволуваат паушални толкувања на законите и правото, се креваат раменици и оградување ...
| | веќе видена | слични

По вчерашните обвинувања на градоначалничката Данела Арсовска за несоодветно работење на Младинскиот културен центар (МКЦ), но и разрешувањето на досегашниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вечерва во Тема на денот во дневникот на телевизија Сител, го изнесе своето мислење дека Алијанса ...
сите 597 | | | веќе видена

Вечерва ќе се одржи трибина Гоце е Македонија по повод 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер, великан, апостол на Македонската Револуционерна ...
сите 524 | | | веќе видена

Откако премиерот Димитар Ковачевски во петокот со својот бугарски колега Галаб Донев во телефонски разговор се заложија за мирно и безбедно чествување на ...
сите 590 | | | веќе видена

Статистиката во јануари е ужасна – само во семејствата има шест убиства. Државата го регистрира овој тренд но не презема ништо посебно. „Син уби татко“, „Татко ...
сите 326 | | | веќе видена

Двочасовната средба што се одржа зад затворени врати во Влада меѓу преговарачките тимови на премиерот, Димитар Ковачевски и лидерот на АА, Арбен Таравари, ...
сите 81 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 232 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дипломираниот директор-детектив, им ги сменил сите брави на вработените во МКЦ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: