Што пропушти на Радио МОФ?


Приватните автобуски превозници се примени на средба во Град Скопје откако вчера најавија дека добиле покана за средба од Градот за денеска во 9 часот. Тие ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Младинскиот културен центар во Скопје е една од институциите со најголем потенцијал да биде самоодржлива и така треба да продолжи, па затоа веднаш по ...
| | веќе видена | слични

Бело платно со слоганот „Видете нè колку нè има“ беше распослано од публиката во концертната сала на МКЦ додека настапуваше Дина Јашари. Со ова младите ...
| | веќе видена | слични

Големо платно со порака „Видете нѐ колку нѐ има. Сите за МКЦ“ синоќа се појави меѓу наполнетата денсинг сала на Младинскиот културен центар во Скопје, каде се ...
| | веќе видена | слични

Расте револтот на граѓаните кои секој ден чекаат автобус и до еден час и постојано доцнат на работа, или во училиште, зашто Градот и натаму нема слух за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Верувам дека со приватните автобуски превозници треба да се разговара и за сите проблеми да се најде решение, меѓутоа тоа во ниту еден случај не смее да биде ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничка Данела Арсовска смета дека понудата на Градот за ангажирање на приватните превозници преку јавните повици било во најдобар интерес на сите, но ...
| | веќе видена | слични

Арсовска: МКЦ може да биде самоодржлив, по ревизијата ќе распишеме конкурс за избор на директор Филип Здравески 05.02.2023 / 13:13 Македонија Младинскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турските медиуми објавија снимка за која тврдат дека покажуваат како Су-27 на руските воздухопловни сили се обидува да собори украински дрон Бајракатар ТБ2.A ...
сите 204 | | | веќе видена

Кинескиот шеф Кси пристигна во тридневна посета на Москва. Снимката од срдечното ракување меѓу Кси и водителот Путин го обиколи светот. Кси е првиот странски ...
сите 355 | | | веќе видена

Благодарение на врнежите дожд изминатите седмица водостојот на Охридското Езеро порасна за четири сантиметри, но се уште е далеку под просекот за овој период ...
сите 251 | | | веќе видена

UBS и Credit Suisse припаѓаат на групата од 30 глобално системски важни банки, чие работење е под будното око на регулаторот. Швајцарската влада и централната ...
сите 80 | | | веќе видена

Ова е прва година кога за висината на минимална плата не се преговара, нема преговори и уцени, туку таа е дефинирана согласно закон и методологија донесени ...
сите 232 | | | веќе видена

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика на ЕУ Жозеп Борел денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово, постигнат на средбата во Охрид, ...
сите 736 | | | веќе видена

Демократската унија за интеграција соопшти дека на вечерашниов митинг во Чаир наишле на исклучително голем прием од активисти на ДУИ. Пред присутните говори ...
сите 279 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена

Во август минатата година се појавија првите информации дека Македонија и понудила на Украина неколку јуришни авиони Су-25 Грач.Станува збор за истите борбени ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што пропушти на Радио МОФ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: